środa, czerwiec 19, 2024
piątek, 08 marzec 2019 10:15

Wypożyczalnia samochodów Malaga

Malaga jest jednym z największych hiszpańskich miast – jest drugim co do wielkości miastem, zaraz po Sewilli leżącym na terenie Andaluzji. Miasto to słynie na całym świecie z przepięknych krajobrazów i wielu atrakcji dla turystów. Co warto zobaczyć w Maladze i w jaki sposób poruszać się po mieście?

Malaga – miasto Picassa

Malaga słynie jako miejsce urodzenia jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy – Pabla Picassa. Jest to miasto sklasyfikowane w piątej kategorii miasto o znaczeniu globalnym. Historia miasta jednak sięga o wiele dalej. Pierwsze osady pojawiły się tutaj już w IX wieku p.n.e. Zakładali je Fenicjanie. Następnie tereny te przechodziły pod panowanie greckie, a także bizantyjskie, a następnie muzułmańskie. Dopiero w XV wieku region ten wrócił pod panowanie hiszpańskich królów. Do dziś można zaobserwować wpływy tych wszystkich kultur w mieście. Do największych atrakcji w mieście należą między innymi ruiny twierdzy rzymskiej Alcazaba, która została przebudowana przez Maurów, a także liczne katedry i kościoły. Warto zobaczyć również dom, w którym urodził się Pablo Picasso oraz Teatr Rzymski.

W jaki sposób poruszać się po Maladze?

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po Maladze jest jazda samochodem. Można zdecydować się na wynajem samochodów. Malaga dodatkowo leży w malowniczym terenie Costa del Sol, co powoduje, że wiele osób decyduje się na dalsze i bliższe wycieczki samochodowe. Na jaką wypożyczalnie warto szczególnie zwrócić uwagę? Przykładem może być tutaj wypożyczalnia samochodów Marbesol, której siedziba mieści się na lotnisku w Maladze. Dzięki możliwości wcześniejszej rezerwacji wybranego modelu samochodu, zaraz po przylocie do miasta można dokończyć formalności i od razu wyruszyć w miejsce docelowe. Warto podkreślić, że flota tej firmy obejmuje ponad 2000 samochodów, których standard i cena są zróżnicowane, co pozwala na wybranie takiego pojazdu, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Dodatkowo firma oferuje darmowy transport autobusowy z lotniska w Maladze do swojego biura.