niedziela, luty 25, 2024
czwartek, 20 grudzień 2018 17:41

Naprawa dwumasy - czy warto się na nią zdecydować?

Dwumasa Dwumasa

Zamiast decydować się na zakup nowego koła dwumasowego, dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie naprawa dwumasy. Na rynku istnieje wiele serwisów, które specjalizują się w regeneracji dwumasy. Co ciekawe, szacuje się, że naprawę koła dwumasowego można przeprowadzić na ponad 90% zużytych podzespołów.

Istnieje jednak jeden warunek - części muszą być oryginalne lub być wysokiej jakości zamiennikami. By mieć pewność, że regeneracja spełni nasze oczekiwania, konieczne jest wybranie sprawdzonego serwisu. Najlepiej, gdy fachowcy udzielają gwarancji na przeprowadzoną naprawdę. Ważne, by mieć świadomość, że stan czy okres eksploatacji będzie zależał w ogromnej mierze od stylu jazdy samego kierowcy.

Naprawa koła dwumasowego - jak przebiega?

Aby móc przeprowadzić naprawę dwumasy w specjalistycznym serwisie, konieczne jest dostarczenie zdemontowanego podzespołu. Czas naprawy może trwać od godziny do kilku godzin - wiele zależy od stopnia uszkodzeń. Proces polega na obróbce elementu, ale także na wymianie części zewnętrznych, które są podstawą działania koła zamachowego dwumasowego.

Fachowcy do naprawy stosują wyłącznie części zamienne wysokiej jakości. To dlatego nie wybierajmy serwisu wyłącznie ze względu na cenę. Niskiej jakości elementy mogą skutkować szybkim zużyciem, co w efekcie przyniesie dodatkowe koszty i narazi na stres. Nie warto ryzykować, wybierając tańsze, a zarazem gorsze rozwiązanie. Niezalecanym działaniem jest także wymiana koła dwumasowego na używane części. Może to doprowadzić do uszkodzenia skrzyni biegów oraz silnika.

Dwumasa - regeneracja z gwarancją zadowolenia

Naprawa dwumasy jest korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Cena za naprawę koła dwumasowego jest kilkukrotnie niższa niż koszt zakupu nowego podzespołu. Obecnie do wyboru mamy mnóstwo zamienników naprawdę wysokiej jakości, dlatego kierowcy mają 100% pewności, że otrzymują nowy produkt o praktycznie identycznych właściwościach, jak elementy oryginalne.

Serwisy udzielają gwarancji na przeprowadzone naprawy, dlatego regeneracja dwumasy jest jak najbardziej opłacalna.
Podczas naprawy dwumasy wymianie podlegają wszelkie uszkodzone elementy wewnątrz koła. Kolejnym krokiem jest poddanie koła toczeniu i szlifowaniu powierzchni ciernych. Zabieg ten wykonuje się w celu pozbycia wszelkich nierówności, które powstały wskutek pracy tarczy sprzęgła. Ostatnim etapem jest wyważenie koła dwumasowego, co przekłada się na jego prawidłową pracę. Klient otrzymuje stuprocentowo sprawne dwumasowe koło zamachowe, czyli rodzaj tłumika drgań skrętnych, który montowany jest pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Efektem jest wyeliminowanie wibracji oraz przeciążeń, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia elementów układu przeniesienia napędu czy jednostki napędowej.

?>