sobota, lipiec 20, 2024
środa, 19 grudzień 2018 20:12

Drogo na stacji? Krótki poradnik, jak obniżyć koszt paliwa

Chociaż w ostatnim czasie daje się zauważyć minimalną obniżkę cen benzyny, wydatki związane z tankowaniem nadal są wysokie. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że po nowym roku koszt paliwa będzie wyższy niż do tej pory. Warto więc już teraz poznać sposoby, dzięki którym będzie można poczynić spore oszczędności w związku z tankowaniem.

 

Statystyki pokazują, że średnie miesięczne koszty paliwa wahają się w granicach 400-500 zł. Dla wielu kierowców taki wydatek stanowi spore obciążenie, dlatego szukają sposobów pozwalających na poczynienie oszczędności. Koszt paliwa może być jednak dużo niższy – sprawdź, co możesz zrobić.

Załóż konto osobiste dla zmotoryzowanych

Masz już rachunek osobisty w banku? Pomyśl o zmianie konta na produkt dedykowany zmotoryzowanym – dzięki temu zyskasz dostęp do wielu atrakcyjnych rozwiązań.

Ciekawym przykładem jest Moto Konto dostępne w ofercie Toyota Banku. Każdy posiadacz może pobrać specjalną aplikację na smartfon, aby uzyskać zwroty wydatków za paliwo. Cashback może wynieść nawet 10% – pod warunkiem spełnienia regulaminowych zapisów. Minimalny zwrot to natomiast 5% wydatków – jest to obwarowane kilkoma kryteriami, które łatwo spełnić.

Nie tankuj na przypadkowej stacji

Gdy pusty bak zaskoczy Cię w trakcie podróży, musisz przygotować na spore wydatki. Tankowanie na przypadkowych stacjach paliw może być droższe nawet o kilka groszy na 1 l benzyny czy oleju napędowego. Unikaj więc takich sytuacji, jeśli chcesz zaoszczędzić.

Tankuj tylko w sprawdzonych miejscach – tam, gdzie zawsze jest taniej. Możesz przy tym skorzystać ze specjalnych aplikacji na smartfon, które zbierają informacje o aktualnych cenach benzyny. Dzięki temu koszt paliwa będzie dużo mniejszy, a wydatki związane z tankowaniem pozwolą na poczynienie oszczędności.

Zacznij jeździć ekonomicznie

Ekonomiczna jazda pozwala na ograniczenie zużycia paliwa, a co za tym idzie – zmniejszenie wydatków na stacji benzynowej. Warto przestawić się na oszczędne podróżowanie, stosując się do kilku poniższych wskazówek.

Oto, co możesz zrobić:

  • zaraz po ruszeniu zmień bieg na wyższy
  • hamuj silnikiem
  • unikaj jazdy zakorkowanymi ulicami
  • poruszaj się z równomierną prędkością
  • ogranicz hamowanie i przyspieszanie.

Stosując się do wszystkich powyższych wskazówek, wydatki związane z tankowaniem znacznie spadną. Szybko odczujesz oszczędności, a kolejne podwyżki nie będą nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.