piątek, maj 31, 2024
czwartek, 13 czerwiec 2013 16:24

Gran Turismo Polonia wraca do Poznania

Gran Turismo Polonia wraca do Poznania fot Robert_Nowak
Początek lata w Poznaniu będzie niezwykle gorący dzięki 150 pracującym na pełnych obrotach, najmocniejszym silnikom samochodowym na świecie. Wszystko za sprawą Gran Turismo Polonia 2013, które w dniach 30 czerwca – 3 lipca odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Gran Turismo Polonia to marka dobrze znana większości mieszkańców Poznania i fanów motoryzacji w Polsce.

Na przestrzeni ostatnich lat widowiskowy zlot supersamochodów na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez. W tym roku swój udział zapowiedziała rekordowa liczba 150 samochodów. – Z roku na rok liczba uczestników i kibiców rośnie, a wraz z nimi skala naszego przedsięwzięcia. Gran Turismo Polonia w Poznaniu już w tej chwili jest bezprecedensowym w skali Europy i świata wydarzeniem motoryzacyjnym. Możemy być dumni, że to właśnie tutaj, dzięki niesamowitej publiczności, udało się stworzyć coś, czego nikt z nas nie spodziewał się gdy przyjechaliśmy tu po raz pierwszy – cieszy się Peter Ternstrom, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

Tegoroczna edycja potrwa tradycyjnie 4 dni. W niedzielę, 30 czerwca o godzinie 15:00 na zamkniętej ulicy Hlonda nastąpi oficjalne otwarcie Gran Turismo Polonia. Pierwszy dzień, wzorem lat poprzednich, będzie pokazem otwartym dla kibiców. Kierowcy niezwykłych bolidów zaprezentują na wydzielonym odcinku jezdni kosmiczne przyśpieszenia, zawrotne prędkości, przyprawiający o dreszcze ryk silników oraz uzależniający zapach palonej gumy. Na widzów będą czekały także dodatkowe niespodzianki w postaci konkursów z nagrodami, w których wygrać będzie można m.in. emocjonujące przejazdy po Torze Poznań w samochodzie GT czy profesjonalne zestawy narzędzi warsztatowych.

Po hucznym otwarciu uczestnicy przeniosą się wraz ze swoimi autami na Tor Poznań, gdzie przez 3 kolejne dni będą uczyć się jak okiełznać moc zamkniętą w silnikach i wycisnąć z nich jak najwięcej. Treningi poprowadzą doświadczeni polscy instruktorzy tacy jak Kuba Golec, Maciej Kopański czy Maciej Polody, a wesprze ich Ulfried Baumert – kierowca testowy AMG. O serwis samochodów jak co roku zadbają mechanicy z poznańskiego Autimu.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Gran Turismo Polonia na bieżąco pojawiać się będzie na facebooku pod adresem www.facebook.com/GranTurismoPolonia.