czwartek, czerwiec 13, 2024
wtorek, 23 lipiec 2013 19:57

Pięć zasad skutecznej reklamy! Jak osiągnąć zamierzony efekt?

Skuteczna reklama to klucz do sukcesu dla wielu przedsiębiorców. Aby reklama była skuteczna, musi mieć siłę perswazji, dzięki czemu będzie w stanie przekonać do danego produktu potencjalnego klienta.   Jakie są podstawowe zasady skutecznej reklamy? Co należy zrobić, by przekaz reklamowy osiągnął zamierzony efekt?  Wśród licznych sposobów przekonywania klienta o tym,
że powinien dokonać zakupu reklamowanego produktu, najbardziej skutecznym wydaje się być ten, który przekonuje klienta o wyjątkowości danego artykułu.
Klient chętniej kupi to, co jest „wyjątkowe” i „niepowtarzalne”. Dlatego też duże firmy w walce o zachowanie klienta i przyciągnięcie nowych, wciąż udoskonalają swe produkty, dodając nowe i wyjątkowe składniki, dzięki którym zainteresowanie klientów ich ofertą jest podtrzymywane.

Reklama powinna również skutecznie przekonać klienta o tym, że dokonując danego zakupu odniesie liczne korzyści. Korzyści te powinny być niewielkie, ale konkretne. Czasem warto podkreślić w reklamie, że posiadanie danego produktu pozwala podkreślić swą pozycję i status społeczny.

Ważnym elementem wpływającym na skuteczność reklamy są związane z nią emocje. Jak pokazują lata doświadczeń ludzkie emocje są jednym z ważniejszych elementów, które można doskonale wykorzystać w celach marketingowych. Te reklamy, które budzą wśród odbiorców konkretne odczucia, są zazwyczaj skuteczniejsze i sprawiają, że klienci cieplej myślą o danym produkcie.

Reklama, a w szczególności [#]skuteczna reklama[#], powinna uwzględniać również fakt, że większość klientów potrzebuje uzasadnienia i usprawiedliwienia dla siebie w związku z dokonaniem danego zakupu.
Jak do takiej postawy klienta może odnieść się reklama?

Przede wszystkim reklama może podkreślić, że dany produkt jest dobrą inwestycją lub że wiąże się z jakimiś korzyściami, nie tylko dla klienta, ale i dla jego bliskich. Efekt? Zmniejsza się poczucie winy związane z dokonaniem drogiego zakupu. Drugim możliwym sposobem w przypadku takich zachowań klientów może być przedstawienie mu reklamowanego produktu jako czegoś, czego już od dawna oczekiwał.

Skuteczna reklama powinna być również wolna od stereotypów poznawczych. Klient nie może o danej marce myśleć w sposób stereotypowy z kilku względów. Przede wszystkim w takiej sytuacji przestaje dostrzegać odmienność danej marki, mniejsze są również jego reakcje i emocje związane z daną marką. Takiemu klientowi trudniej jest wyobrazić sobie te korzyści, które może odnieść dzięki wybraniu reklamowanego produktu. Z tych powodów w reklamie ważne staje się podkreślenie odmienności danego produktu oraz wzbudzenie zainteresowana i ciekawości u klientów.   NSInfo II - J. Opolski http://www.mpolska.eu/
NSInfo II - J. Opolski