środa, czerwiec 12, 2024
środa, 11 wrzesień 2019 11:17

Atrakcyjna witryna – łatwy sposób na zwiększenie liczby klientów

Oklejanie witryn Karjo Oklejanie witryn Karjo

Bywa, że najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Dotyczy to chociażby oklejania witryn folią ozdobną lub z nadrukiem.

Oczywiście warto dobrze przemyśleć, co napisać na firmowej stronie internetowej albo zastanowić się nad wynajęciem powierzchni reklamowej w innej dzielnicy. Natomiast nie należy skupiać się tylko na tym, zaniedbując podstawową kwestię – sklep, biuro, gabinet powinny przyciągać klientów swoim wyglądem.

Mieszkańcy dużych miasta, takich jak Warszawa, przechodzą codziennie obok wielu witryn i zdarza się, że patrzą nawet w ich kierunku, ale nie rejestrują co jest oferowane w danym miejscu. Jednak w przypadku, gdy któryś front sklepowy zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, wówczas wzrok sam się na nim zatrzymuje. Co dalej? Najprawdopodobniej część osób stwierdzi, że skoro mijany obiekt ich zaintrygował, a w związku z tym stanęli przed nim, warto zajrzeć do środka. Czyli oklejanie witryn jest niezłym sposobem na to, żeby zachęcić potencjalnych klientów do wejścia do sklepu albo przynajmniej, aby przyciągnąć ich uwagę. Atrakcyjne, oryginalne czy dekoracyjne powierzchnie natychmiast zostają dostrzeżone i zapamiętane. Tak więc nawet jeśli ktoś przechodzi obok pewnej witryny wiele razy nie wykazując specjalnego zainteresowania, to w momencie, gdy będzie miał zapotrzebowanie na pewien produkt lub usługę, szybko przypomni sobie o niej.

Nierzadko osoby odpowiedzialne za prowadzenie kampanii promującej działalność firmy, mają niemałe dylematy podczas zamawiania reklam. Rzecz w tym, że zwykle trzeba postarać się, by były krótkie i treściwe, a na dodatek ciekawe. Natomiast kiedy ktoś postawi na oklejenie powierzchni witryny, może umieścić tam sporo informacji. Producenci tego rodzaju reklam oferują również ozdabianie ścian, drzwi, lad i mebli. Ponadto wnętrza sklepów i gabinetów mogą być wykańczane przy pomocy fototapet perspektywicznych albo samoprzylepnych dekorów ściennych. Warto uwzględnić takie rozwiązania, bo nawet najbardziej atrakcyjna witryna okaże się niewystarczająca, jeśli po znalezieniu się po jej drugiej stronie potencjalnych klientów czeka rozczarowanie.