sobota, 10 sierpień 2019 17:49

WYPOSAŻENIE WARSZTATU KRAWIECKIEGO

Wyposażenie warsztatu krawieckiego Wyposażenie warsztatu krawieckiego

Każdy warsztat krawiecki potrzebuje elementów wyposażenia.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność, możesz mieć problem ze skompletowaniem pełnego ekwipunku. Co potrzebne jest do płynnego wykonywania zleceń?

 

WYPOSAŻENIE WARSZTATU KRAWIECKIEGO

Każdy warsztat krawiecki potrzebuje elementów wyposażenia. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność, możesz mieć problem ze skompletowaniem pełnego ekwipunku. Co potrzebne jest do płynnego wykonywania zleceń?

MASZYNY, IGŁY, NICI

Pracownia krawiecka nie może obyć się bez podstawowych narzędzi. Aby móc w pełni prosperować, potrzebna będzie Ci maszyna do szycia. Wybierz tę, która spełniać będzie wszystkie Twoje wymogi jakościowe. W tym wypadku dobrze jest zainwestować w wysokiej klasy sprzęt. Jeśli maszyna się popsuje – trudno będzie Ci realizować zlecenia. Bardzo ważne są również dodatki krawieckie. Mowa tu o szpilkach, igłach czy niciach. W Twoim warsztacie powinny znaleźć się wszystkie rozmiary igieł oraz szpilek. Dzięki temu, możesz zawsze sięgnąć po te, które akurat będą Ci potrzebne. Zainwestuj również w wiele kolorów, różnej grubości nici. Powinny być dostosowane zarówno do użycia w maszynach do szycia, jak i do szycia manualnego.

OSTRE NOŻYCZKI – TO JEST TO

Każdy krawiec powinien mieć w zanadrzu kilka par, różnej wielkości nożyczek krawieckich. To jeden z tych dodatków krawieckich, od którego zależy wiele. To nie tylko dokładne wycinanie płatów materiału. Odpowiednie nożyczki mają wpływ na komfort pracy. Dobrze naostrzone, sprawiają, że delikatnie suną po materiale, dzięki czemu nie będziesz się męczyć podczas cięcia. Warto jest kupić nożyczki do materiału w kilku wielkościach oraz te do papieru, co ułatwi wykrojenie szablonów. Przydatne okażą się też mydełka krawieckie czy flamastry.

MATERIAŁY, KORONKI, LAMÓWKI

Jeśli chodzi o dodatki krawieckie, bez których nie może ruszyć produkcja odzieży, musimy również pamiętać o materiałach. Sami możemy dysponować zapleczem tkanin. To przyciąga klientów, którzy mogą od razu wyobrazić sobie gotowy produkt. Możemy też prosić klientów o dostarczenie takiego materiału, który im odpowiada. Krawiec powinien jednak w warsztacie posiadać różnego rodzaju zamki błyskawiczne, tradycyjne oraz oryginalne z wyglądu guziki, miękkie koronki, a także lamówki, które umożliwią wykończenie odzieży. Dobrze jest je przechowywać uporządkowane, np. w oddzielnych szufladkach lub szkatułkach albo przezroczystych organizerach. Wiele osób wykorzystuje także woreczki strunowe.

PODSTAWOWE DODATKI KRAWIECKIE I ZNACZNIE WIĘCEJ

Jeśli szukasz miejsca, w którym kupisz wiele dodatków krawieckich, warto wybrać sklep internetowy. Jednym z miejsc godnych polecenia jest Oval, który oferuje produkty importowane od producentów z całego świata. Na stronie FHOVAL znajdziesz akcesoria, które pomogą Ci przygotować swój warsztat do wytężonej pracy.

Wyświetlony 369 razy
© 2013-2019 by SN2.EU