czwartek, czerwiec 13, 2024
środa, 24 lipiec 2013 17:33

Dobry spot reklamowy na wagę złota

W obecnych czasach spot reklamowy jest przez społeczność odbierany tak czarownice w średniowieczu…Czyste zło! Ile można w końcu patrzeć na proszek do prania, który potrafi wszystko wyczyścić czy kroplę płynu do mycia naczyń którym jesteśmy w stanie umyć górę naczyń? Jeżeli chodzi o reklamy to największym problemem jest ich ilość w trakcie filmów czy seriali.
Stacje telewizyjne znacznie przekraczają cierpliwość użytkowników…W końcu kto wytrzyma 20 minut reklam co 30 minut filmu?
Najciekawsze spoty reklamowe

Nie podlega dyskusji, że w ostatnich miesiącach najciekawsze spoty reklamowe ma PLAY w których występuje mnóstwo znanych celebrytów. Jednak każdy z takich spotów musiał kosztować majątek, a użytkownicy sieci narzekają na ceny za połączenia i problem z zasięgiem ich internetu w centrum wielkich miast jak Warszawa czy Wrocław.

Bardzo ciekawe spoty reklamowe ma również Heyah czy Redbull…Jak widać wszystko zależy od branży. Sieci komórkowe, energetyki czy inne związane bardziej z młodzieżą usługi bądź produkty stawiają w reklamach na śmiech dzięki czemu ich obejrzenie staje się znośniejsze niż w przypadku nudnych reklam.
Jak powstaje najlepszy spot reklamowy?

Najważniejszy jest pomysł, który stanowi 95% sukcesu, a wykonanie wynosi w tej branży jedyne 5%. Dzieje się tak dlatego, że firmy których stać na spot reklamowy dysponują ogromnymi finansami więc nie ma tutaj mowy o braku profesjonalności w realizacji danego pomysłu. Na najlepszy spot reklamowy składa się więc:

Pomysł = 95%
Wykonanie=5%

Jeżeli nie dysponujesz środkami na ciekawy spot reklamowy to lepiej je zainwestować w reklamę radiową bądź zamówić sobie kilka banerów w dobrych punktach i zyski z tego tytułu również powinny znacznie przekroczyć koszta inwestycyjne. Nie zapomnij o grupie docelowej klientów, bo sprzedając gry komputerowe, kobiety nie stanowią najlepszej grupy docelowej…Podobnie jak sprzedając tampony nie licz na zainteresowanie mężczyzn.

Dlatego właśnie pomysł oraz jego realizacje zostawić warto firmom które się w tym specjalizują…Jest to kosztowna usługa, ale dobrze wykonana będzie bardzo dobrze zwrotną inwestycją. Obecnie w Polsce działa może 8 firm wartych uwagi, ale po szybkiej weryfikacji bez problemu trafisz na tę właściwą. Koniecznie w umowie zamieść, że reklama ma być pierwsza lub ostatnia jeżeli chodzi o wyświetlanie – Wtedy najwięcej użytkowników ją zapamięta co wpłynie na przychody z tytułu jednej z najdroższych reklam, jaką jest telewizja. pozycjonerzy24 http://www.16ton.pl/