poniedziałek, lipiec 22, 2024
środa, 24 lipiec 2013 17:39

Życie kierowcy tira nie jest kolorowe

Cały dzień za kółkiem potężnego samochodu, mnóstwo wolnych godzin ustalonych przepisami i zwiedzanie innych krajów…Tak wygląda życie kierowcy TIR’a oczyma osób które nigdy w tym zawodzie nie pracowały. Dla osób nie posiadających rodziny nie jest to jeszcze tak straszne rozwiązanie, ale nie widzieć rodziny przez kilka tygodni czy miesięcy jest bardzo szybką drogą do rozwodu.

Prawdziwe życie kierowca TIR’a

Próbujesz przejechać jak najwięcej kilometrów, bo jeżeli przekroczysz dopuszczalną liczbę godzin i nadejdzie kontrola to kara jest ogromna…Oczywiście taką karę pokrywa kierowca, a nie firma w której jest zatrudniony choć bardzo często firmy narzucają kierowcom pokonanie trasy w czasie, który jest nierealny przy przestrzeganiu przepisów.

Najgorzej jeśli w trakcie trasy TIR ulegnie awarii. Jeżeli na terenie Polski to pół biedy, ale za granicą ciężko jest znaleźć sklep z częściami do TIR’ów oferujący produkty w zbliżonej cenie i zaczynają się problemy bo 90% kierowców dostaje wynagrodzenie liczone na podstawie przejechanych kilometrów.

Podsumowując osoby które uważają taką pracę za idealną nie wiedzą o czym mówią…Najlepiej niech przepracują pół roku i wtedy zobaczą, że nie jest to tak kolorowa bajka jak się mówi.
Części do samochodów ciężarowych

Wcześniej wspomniano, że jeżeli w trakcie trasy TIR ulega awarii to jest problem ze znalezieniem do niego części. Podstawowe części wozi się ze sobą, ale biorąc pod uwagę dużą awarię to kierowca jest w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego właściciele firm transportowych mają swoje ulubione sklepy z częściami do TIR’ów gdzie często mają otwarty kredyt, bo to nie są tanie części.

W Polsce sklepy oferujące części do ciężarówek nie występują w tak ogromnej ilości jak w Niemczech czy USA. Z powodu bardzo drogich części niewiele osób decyduje się działać w tej branży i właśnie z tego powodu niektórzy muszą jechać kilkaset km, aby otrzymać części po dobrej cenie.

Oczywiście można takie części zamówić z dostawą poprzez pocztę, ale w większości już takich sklepów jest możliwość również przeprowadzenia reperacji ciężarówki i od razu ruszenia w trasę, bo przecież każda godzina czekania to wiele kilometrów które można przejechać, a te godziny równają się przecież pieniądze które w obecnych czasach są każdemu potrzebne.

Nie istnieje praca posiadająca same zalety…Jeżeli ktoś o takiej mówi to możesz być pewny, że ukrywa jej wady. Tak jak w przypadku kierowcy ciężarowego nie należy patrzeć wyłącznie na zalety tej pracy…Zobacz na wady i powiedz czy faktycznie jest to praca marzeń? pozycjonerzy24 http://www.16ton.pl/