sobota, 03 sierpień 2013 11:45

Końcówki kolekcji pomysłem na biznes

W obecnej rzeczywistości, w której niemal cały czas dobiegają nas informacje o kryzysie, klienci coraz większa uwagę przykładają do cen. Dotyczy to zarówno tych codziennych wydatków, jak i poważniejszych inwestycji. Mimo, iż w naszym kraju, według opinii ekspertów, nie odczuwa się spadku poziomu konsumpcji, to coraz więcej z nas uważniej przygląda się cenom.
Widać to nie tylko w dużych hipermarketach, które zastępujemy małymi osiedlowymi, droższymi sklepami, ale i w wszelkiego rodzaju outletach. Tego typu sklepy oferują najczęściej końcówki kolekcji w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, często znanych, światowych marek. Problem stanowić może jedynie dobranie odpowiedniego rozmiaru. Do outletu trafia zazwyczaj odzież nowa, niewyprzedana, często w niestandardowych rozmiarach, chociaż oczywiście nie jest to regułą, w przeciwnym wypadku trudno byłoby znaleźć odpowiednich klientów zainteresowanych ofertą.

Jednym z największych problemów, na jaki napotykają właściciele tego typu sklepów jest dotarcie do odpowiedniego zaopatrzenia. Taka odzież poza stosunkowo wysoka jakością musi być dostępna w niskiej cenie. Odnalezienie towaru spełniającego jednocześnie obydwa warunki często może okazać się najtrudniejszym zadaniem. W odróżnieniu od innych segmentów rynku w praktyce zazwyczaj nie ma tutaj możliwości zaopatrzenia u wyspecjalizowanego dostawcy, praktycznie żadna hurtownia odzieży nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego towaru detalistom. Na własną rękę dotrzeć muszą oni do właściwego dostawcy, spełniającego ich oczekiwania.

Sklep z odzieżą pochodzącą z końcówek kolekcji może okazać się strzałem w dziesiątkę, pod warunkiem jednak, iż zapewniać on będzie faktycznie dobry jakościowo towar, w korzystnej dla konsumenta cenie. Wówczas może stanowić alternatywę chociażby dla second handów, w których zaopatruje się dość spora liczba kupujących. http://zgredtodziad.eu
© 2013-2020 by SN2.EU