niedziela, czerwiec 23, 2024
piątek, 20 grudzień 2019 18:48

Standy reklamowe - bohaterowie promocji

Standy reklamowe Standy reklamowe

Standy reklamowe - w dzisiejszych czasach chyba każdy z nas może się na nie natknąć niemalże na każdym kroku. Tym bardziej, kiedy przemieszczamy się w centrach miast, sklepów czy galerii handlowych - standy reklamowe bo o nich mowa są niezwykle popularnym środkiem reklamowym.

Bardzo chętnie wykorzystywane są w większości branż, zaczynając od usług po sprzedaż. W dużej mierze swoją popularność zawdzięczają stosunkowo niskiej cenie, a także dużej elastyczności w kontekście prezentowania grafik reklamowych. Standy reklamowe postawione w widocznym miejscu lub obok ciągu pieszego, znacznie pomagają w promocji asortymentu dostępnego w danej firmie, bez znacznego angażowania w ten proces pracowników.

 

Standy reklamowe - czym dokładnie są? 

Pomimo faktu, że podawanie książkowej definicji standów reklamowych mija się z celem, warto jest wiedzieć, czym dokładnie są takie standy, a także gdzie się je wykorzystuje i z czego się je tworzy. Ułatwi to znacznie proces decyzyjny przy wyborze i zamawianiu takiego produktu. 

Odpowiedzią na powyższe, pierwsze zagadnienia jest informacja, że zadaniami nośników reklamowych jest reklamowanie produktu, bądź informowanie klientów o istotniej kwestii, którą firma chce przekazać w takiej właśnie formie. Co ciekawe, standy głównie kojarzone z zewnętrzną ekspozycją, doskonale sprawdzają się także wewnątrz jako tło czy element dekoracyjny. 

Gdzie postawić stand reklamowy? 

Zastanowienie się nad miejscem umiejscowienia standu jest niezwykle ważne i dobrze jest jeszcze przemyśleć to przed jego zamówieniem w drukarni. Najlepiej prezentują się one w sklepach czy placówkach handlowych, ale to nie wszystko. Standy reklamowe są bardzo popularne i lubiane podczas targów handlowych czy targach pracy lub na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych.

Z czego wykonuje się standy?

Standy mogą być wykonywane zarówno z tworzyw sztucznych, laminowanego kartonu czy włókien węglowych. Zróżnicowanie materiału jest niezwykle ważne ze względu na to, gdzie dany stand ma być prezentowany - na przykład powinno unikać się kartonowych standów przy prezentacji zewnętrznej , nawet jeśli zewnętrzna powierzchnia jest laminowana. Odpowiedni materiał dobierany jest na życzenie klienta, ale przy pomocy specjalisty z drukarni.

Mam produkt, chcę stand reklamowy - jak to połączyć?

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, głównym celem standów reklamowych jest po prostu przedstawienie danego produktu, który ma zostać wypromowany. Dzięki nim klient ma szansę zwrócić uwagę na daną ofertę firmy i zastanowić się nad skorzystaniem z niej. Mówiąc krótko i zwięźle - stand ma zachęcić do produktu klienta i skierować go do sklepu. I choć pozornie mogłoby się wydawać to karkołomnym zadaniem, to absolutnie takie nie jest. 

Niestety także w tym przypadku jest jedno, niezwykle istotne "ale" - projekt graficzny nośnika reklamowego musi być wykonany dobrze, przejrzyście i starannie, przekazując możliwe maksymalną ilość informacji na pierwszy rzut oka. Klienci bardzo rzadko zatrzymują się przed reklamami stojącymi czy wiszącymi na ścianach i analizują ich zawartość. Grafika powinna być zrozumiała i możliwa do szybkiego "przeczytania" - klienci zazwyczaj przechodząc obok standu, patrzą na niego maksymalnie kilka sekund i jeśli nie zobaczą niczego ciekawego, przejdą po prostu dalej. 

Na szczęście drukarnie, które realizują wydrukowanie takich standów, mają także możliwość zaprojektowania grafiki od podstaw. Firma zamawiająca może przedstawić ogólny zarys, jaki ma pomysł na grafikę, a graficy drukarni są w stanie zrealizować większość projektów. Dzięki temu klient nie musi zajmować się tym problemem i może skupić się po prostu na sprzedaży. 

Kup standy reklamowe w sklepie https://stojakiplastikowe.pl