sobota, 28 grudzień 2019 22:27

Marketing internetowy – co warto o nim wiedzieć?

Kampanie Adwords Kampanie Adwords

Internet daje dużo możliwości przedsiębiorcom. Sposobów dotarcia do klienta jest wiele. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konkurencja praktycznie w każdej dziedzinie jest bardzo duża. Dlatego też warto wiedzieć nieco więcej na temat marketingu internetowego, który daje narzędzia do skutecznej promocji w sieci. Jakie to narzędzia? O czym warto pamiętać przy promowaniu się w internecie?

Promowanie firmy na portalach społecznościowych – czy warto?

Możliwości jest naprawdę wiele – od tych zupełnie darmowych, po płatne. Obecnie wiele firm działa prężnie w sieciach społecznościowych. Prawidłowe prowadzenie profilu na takim portalu może przynieść dość szybko wymierne skutki. Warto tutaj jednak pamiętać o tym, że jeżeli chce się osiągnąć wymierne efekty, należy prowadzenie profilu zlecić specjalistom. Przygotują oni całą strategię marki i będą opracowywać treść i grafiki do poszczególnych postów. Będą mogli też na bieżąco monitorować to, jakie efekty przynoszą ich działania i wprowadzać ewentualne zmiany.

Korzystanie z portali społecznościowych do promocji firmy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu ma się bezpośredni kontakt z klientem, można przekazywać mu ciekawe informacje z branży, a także przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych uzyskiwać duże zasięgi.

Inną ciekawą formą bezpośredniego dotarcia do klienta, która nie generuje wysokich kosztów, jest prowadzenie bloga firmowego. Na takiej stronie powinny być przygotowane istotne dla klienta informacje np. poradniki dotyczące wykorzystania konkretnego produktu z oferty.

Płatna reklama w sieci – co warto wiedzieć na ten temat?

 Wiele możliwości dają też płatne reklamy np. w systemie Google AdSense. Pozwalają one między innymi na umieszczanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania. Jednak to nie jedyna możliwość. Zakładając konto w Google AdSense, można także przygotowywać inne kampanie reklamowe. Przykładem może być tutaj remarketing, czyli zachęcanie klienta do ponownego wejścia na stronę i wykonania konkretnej akcji. Zazwyczaj jest to dokończenie zakupów (realizacja porzuconego koszyka) lub zapisanie się do newslettera firmy. Przy pomocy tego narzędzia można także przygotowywać kampanie na serwisie YouTube. Rozwiązań w tym zakresie jest dużo. Dlatego prowadzenie kampanii AdSense warto zlecić specjalizującej się w tym firmie. O tego typu ofercie więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej https://redmond.pl/oferta/kampanie-adwords/. Oprócz tego możesz dowiedzieć się więcej na temat takich rozwiązań jak email marketing czy audyt SEO.

Wyświetlony 193 razy
© 2013-2019 by SN2.EU