piątek, 07 luty 2020 16:08

Jakie formy reklamy online zapewniają wysoką konwersję?

Konwersja z web push  Konwersja z web push 

Konwersją nazywamy odpowiednią reakcję klienta – podjęcie oczekiwanej aktywności, realizacja założonego przy kampanii celu etc. W dużym uproszczeniu, konwersja przekłada się na wzrost finansowy, w sposób pośredni lub bezpośredni. Jakie formy reklamy najbardziej zwiększają współczynnik konwersji?

Komunikaty web push

Konwersja z web push jest o wiele wyższa niż w przypadku standardowych newsletterów. Technologia ta stanowi jedno z najczęściej używanych narzędzi w kampaniach sprzedażowych. Za pomocą komunikatów można w łatwy sposób zbudować bazę subskrybentów. Dodatkowym atutem notyfikacji jest prostota i intuicyjność obsługi paneli do ich tworzenia.

Powiadomienia wysyłane są użytkownikom laptopów, MacBooków oraz urządzeń mobilnych z systemem Android. CTR komunikatów sięga nierzadko 20%. Subskrybenci nie muszą zostawiać swojego adresu e-mail, dzięki czemu budowanie bazy odbiorców jest proste i szybkie.

SEO

Wysoka konwersja w przypadku działań pozycjonerskich zależy od tworzonych artykułów, w których zawarte są odpowiednie słowa kluczowe oraz odpowiedniej optymalizacji całego serwisu. Warto pamiętać, że ogólne frazy (tzw. generyki) generują mniej wyświetleń, oddziałują natomiast na popularność witryny w wynikach wyszukiwania. Ścisłe dopasowania częściej konwertują, jednak mają mniejszy wpływ na widoczność witryny. Należy więc zachować odpowiedni balans, co nie zawsze jest łatwe.

CTA

Call to Action, czyli wezwanie do działania, pomaga osiągnąć zadowalające wyniki sprzedażowe. W tego typu komunikatach należy jednak zadbać o odpowiednią formę. CTA powinny być właściwie rozlokowane w obrębie witryny. Warto również zadbać o odpowiednie wyróżnienie konkretnych odnośników.

Istnieje wiele form reklamy online, generujących wysoką konwersję. Należą do nich m.in. powiadomienia web push. Wybór odpowiedniego narzędzia i kanału promocji zależy od różnorodnych czynników. Skuteczność wprowadzanych rozwiązań warto na bieżąco śledzić, by upewnić się, że są one efektywne.

Wyświetlony 93 razy
© 2013-2019 by SN2.EU