czwartek, 30 kwiecień 2020 17:54

Wirtualne biuro - czym jest i dla kogo zostało stworzone?

Wirtualne biuro - Wirtualne biuro -

Dla nowo powstałej firmy wynajem fizycznej powierzchni może być kosztowny i nieekonomiczny, natomiast rejestracja firmy w domu to solidny cios wizerunkowy już na samym początku. Wirtualne biuro umożliwia rejestrację przedsiębiorstwa pod swoim adresem, co pozwala firmom na korzystanie z usług prestiżowych centrów biznesowych.

Wirtualne biura z pewnością nie są idealnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, ale wiele przedsiębiorców twierdzi, iż jest to rozwiązanie idealne.

Historia pierwszego wirtualnego biura

Za pomysłodawcę stworzenia wirtualnego biura uznaje się Ralpha Gregorego. W 1994 roku chcąc ułatwić funkcjonowanie mniejszych przedsiębiorcom, zaczął badać opinie i obserwować potencjalne środowisko konsumentów. Ralph doszedł do wniosku, że istnieje dużo grono beneficjentów jego pomysłu. W 1995 roku pojawili się pierwsi klienci natomiast idea wirtualnej przestrzeni biurowej znacząco zyskała na wartości.

Największe zalety cyfrowego biura

Firmy, oferujące wirtualne biura, zazwyczaj posiadają cały komplet usług, które usprawniają pracę małych i zdecentralizowanych przedsiębiorstw. Na stronie wirtualnebiuro360.pl dostępne są pakiety, dzięki którym możemy zapoznać się z oferowanymi usługami. Do największych zalet tego rozwiązania zalicza się możliwość kierowania poczty na scentralizowany adres biura. W praktyce oznacza to, że każdy list wysłany na adres firmy, odbierany jest przez pracowników biura, którzy drogą mailową informują nas o jego przybyciu. W kontrakcie podpisywanym z wirtualnym biurem powinien widnieć zapis o niezwłoczności powiadomienia o otrzymaniu korespondencji oraz o możliwych karach w przypadku naruszenia, co jest przydatne w przypadku korespondencji urzędowej. Biuro oferuje także wynajem przestrzeni roboczych oraz sal konferencyjnych. Wirtualne biuro to gdy nie chcemy być przywiązani do jednego miejsca. Swoboda, kompleksowość i uniwersalność, którą otrzymujemy, wynajmując wirtualne biuro to bezsprzecznie największe zalety takiego rozwiązania.

Komu się to opłaca?

Wszystkie zalety, jakie oferuje wirtualne biuro to przede wszystkim magnes dla freelancerów oraz małych, kilkuosobowych przedsiębiorstw. Wirtualne biura wspaniałe wpisują się w charakter ich pracy, umożliwiając jeszcze większą swobodę. Rozwiązanie cieszy się  także ogromną popularnością wśród raczkujących startupów, którym zależy na cięciu kosztów celem maksymalizowania rozwoju oraz dopinania budżetu. Wirtualna przestrzeń firmowa to także wspaniałe rozwiązanie dla lokalnych firm chcących otworzyć się na inne rynki, wykraczające poza ich standardowy zasięg pracy. W Polsce z tego sposobu korzysta kilkaset zagranicznych firm, które w kraju nad Wisła funkcjonują tylko i wyłącznie w oparciu o zdalne biura.

Przewiduje się, że w obecnych czasach cyfryzacji coraz więcej firm będzie decydować wynajmie wirtualnego biura. Epidemia koronawirusa w 2020 roku uświadomiła wielu firmom, jak wiele rzeczy może być wykonywanych zdalnie. Wirtualne biuro to idealny partner dla pracy zdalnej, zapewniający większą efektywność pracy przy znaczącej redukcji kosztów. Szereg udogodnień dla freelancerów, małych przedsiębiorstw lub zagranicznych firm powoduje, że wirtualne biura są skrojone idealnie do ich potrzeb. 

© 2013-2020 by SN2.EU