piątek, 17 kwiecień 2020 14:37

Prowadzisz e-commerce? Oto 5 powodów, dla których warto rozważyć wynajem magazynu!

Magazyn dla e-commerce Magazyn dla e-commerce

Model biznesowy oparty o sprzedaż w Internecie i wysyłkę towaru za pomocą poczty/kurierów to z wielu powodów korzystne rozwiązanie, jednak pomimo, że sklepy internetowe funkcjonują online, aby wszystko przebiegało tak, jak należy, trzeba zadbać również o sferę offline.

Jednym z takich czynników z pewnością będzie wynajem magazynów, w których to będziemy przechowywać towar. Jakie cechy powinno spełniać takie miejsce i gdzie być usytuowane? Właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Magazyn – wynajem vs kupno

W przypadku małych i średnich e-commerce’ów warto rozważyć wynajem magazynu. Będzie to nie tylko korzystniejsze finansowo, ale bezpieczniejsze rozwiązanie. Oczywiście nie życzymy nikomu źle, ale w tak trudnej koniunkturze, nigdy nie ma się pewności, że sklep będzie funkcjonował zawsze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Budowa lub zakup magazynu na własność to duże zobowiązanie, które generuje sporo problemów. Dużo lepszą opcją będą magazyny na wynajem, które ze względu na rosnące zapotrzebowanie są dostępne w coraz większej liczbie na terenie całego kraju!

Zalety wynajmowania magazynów

Decydując się na magazyny na wynajem mamy więcej możliwości, jeśli chodzi o wybór. Możemy precyzyjnie dopasować takie miejsce do potrzeb, które generuje nasz biznes. Kolejny aspekt to bez wątpienia kwestie związane z finansowaniem nieruchomości. Małe i średnie sklepy internetowe zazwyczaj nie są w stanie pozwolić sobie na zakup magazynu na własność. To właśnie dlatego decydują się na dzierżawę lub wynajem magazynów, dzięki czemu mogą z nich swobodnie korzystać, jednak nie muszą zamrozić sporej części budżetu w nieruchomości, którą mieliby posiąść na własność. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele firm zajmujących się profesjonalnym wynajmem magazynów dla przedsiębiorców. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko odbędzie się na dogodnych warunkach, a magazyny, które wynajmiemy, będą dostosowane do potrzeb.

Wynajem magazynów – lokalizacja

Gdy zdecydujemy się już na wynajem magazynu, bez wątpienia jednym z kluczowych czynników będzie jego lokalizacja. Wiele zależy od tego, czy dystrybuujemy produkty tylko w obrębie kraju, czy może też za granicę. Bez wątpienia dobrze by było, aby magazyn był usytuowany w pobliżu dużego miasta, jednak nie jest to reguła. Czynnikiem koniecznym będzie jednak położenie w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu, czy autostrady. To z pewnością bardzo przyspieszy kwestie transportu związane z dostarczaniem produktów do klientów, a to przecież w obecnym czasie jeden z najważniejszych wyznaczników określających sklepy internetowe.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU