sobota, lipiec 13, 2024
środa, 12 grudzień 2012 12:09

Świąteczne zestawy dla koneserów alkoholi

Zbliżające się Święta to najlepszy moment, by obdarować drugą osobę czymś naprawdę wyjątkowym. Takim prezentem może być bez wątpienia butelka wyrafinowanego alkoholu. To upominek z klasą, który śmiało można podarować zarówno ukochanemu, członkom rodziny, przyjaciołom jak i partnerom biznesowym. Specjalne na tą okazję firma Diageo, producent i dystrybutor najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie przygotował kilka limitowanych świątecznych wariantów swoich produktów.

DLA POSZUKIWACZY NAJCZYSTSZYCH SMAKÓW -  SMIRNOFF BLACK

Limitowana edycja Smirnoff Black 0.7l w zestawie prezentowym z dwoma kieliszkami lub w eleganckim kartoniku to propozycja dla tych, którzy lubią dawać innym to, co najlepsze. Wódka Smirnoff Black jest wytwarzana w małych partiach w unikalnym procesie czterokrotnej destylacji i jednokrotnej filtracji. Jest trzykrotnie destylowana w stalowych kolumnach, a następnie podlega czwartej destylacji w ponad 150-letnim miedzianym alembiku, dzięki czemu charakteryzuje sie delikatnym, owocowym aromatem i smakiem. Jednokrotna filtracja przy wykorzystaniu węgla drzewnego zapewnia wyjątkowa czystość, nie pozbawiając jednocześnie wódki jej szczególnego charakteru. Cena ok. 50 PLN.

DLA KONESERÓW INTENSYWNEGO SMAKU -  JOHNNIE WALKER® DOUBLE BLACK™

Wariant stworzony z myślą o miłośnikach charakterystycznego i głębokiego smaku whisky. Rezultat ten uzyskano dzięki kupażowi najlepszych whisky typu single malt o specyficznej torfowej nucie smakowej, produkowanych na zachodzie Szkocji, z których najmłodsza dojrzewała przynajmniej 12 lat. Dojrzałość smaku i jego charakterystyczne „przydymienie” zostało podkreślone ciemniejszą butelką oraz etykietą z tłoczonym rysunkiem dębowych słojów.  Cena ok. 150 PLN.

DLA KOLEKCJONERÓW NAJCENNIEJSZYCH OKAZÓW -  JOHNNIE WALKER® BLUE LABEL™ PORSCHE DESIGN

Zaprojektowana przez Porsche Design Studio limitowana kolekcja JOHNNIE WALKER® BLUE LABEL™ zachwyci niejednego konesera whisky i miłośnika designu. Globalna współpraca pozwoliła w niespotykany dotąd sposób połączyć wyjątkową kompozycję najrzadszej i najbardziej aksamitnej whisky sygnowanej Johnnie Walker z kunsztem jednego z najbardziej ekskluzywnych domów projektowych na świecie. Kluczowym elementem kolekcji jest indywidualnie numerowana butelka JOHNNIE WALKER® BLUE LABEL™, dostępna w trzech wariantach opakowań: Carton, Chiller i Mini Cube. W Polsce pojawi się tylko 500 zestawów sygnowanych przez Porsche Design Studio. Luksusowy zestaw kosztuje ok. 1500 PLN. Trudno byłoby znaleźć pomysł na bardziej wyjątkowy prezent dla konesera whisky.