czwartek, 13 grudzień 2012 11:29

Wspomnienie hiszpańskich wakacji

Chłodno, szaro i niezbyt miło. Takie są uroki jesieni w naszym kraju, że mamy klimat taki bardziej depresyjny. Ale my nie dajemy się jesiennej chandrze, bo jest coś, co przywoła ciepły promyk słońca nawet w takie dni. Cóż to jest? Spróbujcie sami zgadnąć: może być czerwone, różowe lub białe, wytrawne, słodkie i półsłodkie. Oczywiście, mowa o winach. I to nie byle jakich!

Hiszpańskie wina Brindis posiadają wspaniałą cechę – nawet w najgorsze dni ich powalający aromat przywoła z pamięci wizję wakacji. Wystarczy tylko zmrużyć oczy i delektować się bukietem smaku, w którym oprócz winogron zawsze znajdziemy „tajemniczy składnik” -w zależności od rodzaju wina mogą to być rozmaite owoce, takie jak brzoskwinie i ananasy czy nutka dębu , które nadadzą charakteru całemu trunkowi.  
Może powspominasz z nami słoneczne dni i skusisz się na kieliszeczek jednego z win Brindisa?

Wino Ambisna Verdejo


Ambisna Verdejo to doskonałe, młode, orzeźwiające białe wino. Łączy ono w sobie najlepsze cechy winogron odmiany Verdejo, takie jak: tony cytrusowe, orzeźwiający smak, nuty białych owoców, zielne i balsamiczne oraz wyczuwalny w tle anyżek. Pozostawia na podniebieniu utrzymujący się dość długo posmak z odrobiną przyjemnej goryczy, typowej dla winogron Verdejo.


Wino Zifar

Specjalnie dla wielbicieli win Zifar mamy w ofercie najnowsze wino z Waszej ulubionej winiarni Peniafiel. Jest to najmłodsze rocznikowo wino Zifar – Zifar Roble 2010. Cechuje je ta sama, co w przypadku innych win Zifar staranność i pasja włożone w proces produkcji, a wyróżnia tylko krótszy okres starzenia. Wysoka jakość to cecha charakterystyczna dla wszystkich win Zifar, więc śmiało można jej oczekiwać również od tego trunku.

Zifar Crianza 2010 powstał w 100% z gatunku Tinta Frina (Tempranillo), który rośnie w bardzo charakterystycznych lokacjach w kilku punktach regionu Ribera del Duero.

Winogrona były ręcznie zbierane. Wino starzało się we francuskich (60%) i amerykańskich (40%) beczkach dębowych przez 6 miesięcy. Butelkowany w czerwcu 2011 bez wcześniejszego filtrowania.

Wino Clos de Tafall 2010

Wino z regionu Priorato w niespotykanej cenie! Mała rodzinna winiarnia z siedzibą w El Molar, na południu regionu Priorato, stworzyła to wino jako „młodszego brata”, uzupełniającego szeregi produkowanych przez nią wysokiej klasy win (Clos Berenguer i Clos Berenguer Selección). I choć być może nie osiąga on takiej finezji i tak wysokiej koncentracji owoców, jak inne wina z tej winiarni, to może pochwalić się niemałym temperamentem i jest zdecydowanie dobrym winem za naprawdę niewielkie pieniądze.

Do produkcji wina Clos de Tafall 2010 użyto starannie wyselekcjonowanych winogron szczepów Garnacha, Cariñena i Cabernet Sauvignon pochodzących z należących do winiarni winnic.

Fermentacja alkoholowa przebiegła w stalowych kadziach, po niej wino przeszło fermentację malolaktyczną, a następnie leżakowało 12-miesięcy w beczkach z francuskiego dębu mających od roku do 4 lat.

Inne ciekawe smaki znajdziesz na brindis.pl

© 2013-2020 by SN2.EU