piątek, luty 23, 2024
wtorek, 26 czerwiec 2012 11:01

Pasja na boisku

Różni zawodnicy. Odmienne kraje. Inne podejście. Ale liczy się jedno – to, co kochają. A co kochają? Piłkę. Ilu z nas może się pochwalić pasją, którą kocha całym sercem, za którą chce się oddać wszystko? Nie chodzi tu o kolekcję płyt, którą w razie czego zostawimy w trakcie pożaru.

Nie chodzi o samochód, który bez żalu wymienimy za dwa lub trzy lata. Chodzi o coś co kochamy. Coś, czemu chcemy podporządkować swoje całe życie, co warte jest wyrzeczeń. Czy warto?

 

 Przed nami kolejny filmik związany z Euro. Muzyka w tle nie wywołuje zbyt pozytywnych emocji, można uznać, że wręcz dobija. Kojarzy się bardziej z tragedią niż samorealizacją, pokonaniem własnych słabości o postawieniem wszystkiego na jedną kartę. Jednak w chwili kiedy piłka uderza o trawę już wiemy o co chodzi.  Przed nami pojawiają się: Hiszpan, Francuz, Włoch i Niemiec. Co robią? Mówią. Po prostu mówią. Nie liczą się zdjęcia  szatni, czy pokazywanego w szarości boiska. Liczy się to o czym opowiadają. O tym, że wszystko zależy od ich rąk i nóg. Od ich siły i szybkości, często także determinacji. Że wszystko może się wydarzyć w jednej chwili. I co najważniejsze – że ich pasją jest futbol. Czy nie tak wygrywa się najważniejszy mecz, jakim jest życie? Więcej tutaj

Media