niedziela, czerwiec 23, 2024
piątek, 15 kwiecień 2011 08:24

Zlot najszybszych aut świata w Wielkpolsce

To dopiero będzie uczta dla fanów motoryzacji i szybkich samochodów. Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się pierwsze historyczne spotkanie 300tu — polskiego klubu GT. Do Wielkopolski zjadą użytkownicy wyjątkowych samochodów Grand tourer.

 Główna część imprezy odbędzie się w sobotę na torze Poznań. Wśród zgłoszonych samochodów nie brakuje takich marek i modeli jak: Ferrari, Porsche, Audi, Mustang Shelby, BMW serii M czy Nissan GT-R.

Wszyscy uczestnicy spotkania przejdą szkolenie pod okiem kierowców wyścigowych: Adama Kornackiego, Macieja Rybarczyka, Dariusza Nowickiego oraz wykwalifikowanego instruktora Maciej Kopańskiego.

 - Modele Grand tourer o bardzo wysokich osiągach jak np. Ferrari 599 GTB Fiorano, Nissan GT-R czy Mercedes-Benz SLR McLaren są zaliczane do segmentu supersamochodów – mówi Edyta Pochwałowska z portalu ForElite.pl, selekcjonującego produkty z półki High End, partnera medialnego imprezy – Ten rynek jest mocno rozbudowany, rozwija się dynamicznie, a wartość rzadkich pojazdów rośnie. Jestem przekonana, że wydarzenie spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Wielkopolski.

 Oprócz jazdy po torze dużą atrakcją będzie także co-drive w profesjonalnym samochodzie używanym w motorsporcie. Za jego kierownicę wsiądzie Maciej Rybarczyk, ubiegłoroczny uczestnik czeskiego pucharu Skoda Octavia Cup.

W ramach sobotniej imprezy odbędą się także pierwsze zawody o Puchar 300tu.

 Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznań Ryszard Grobelny.

 Patronat medialny nad klubem objęły: Magazyn GT, portale Moto.pl i ForElite.pl, a także radio Planeta Poznań. W tym roku odbędą się łącznie trzy spotkania 300tu, z których jedno będzie miało miejsce na torze Slovakiaring koło Bratysławy

 Więcej na www.forelite.pl, www.300tu.pl