niedziela, czerwiec 23, 2024
sobota, 07 maj 2011 12:30

Zestaw do napełniania układu chłodzenia

Nowoczesne samochody posiadają ciasną zabudowę komór silnikowych, co znacznie utrudnia proces napełniania i odpowietrzania układów chłodzenia. Kamasa Tools, aby zapewnić prawidłową pracę tego elementu, opracowała zestaw do napełniania układu chłodzenia K 200, który dzięki metodzie wtłaczania sprężonego powietrza eliminuje szkodliwe pęcherze powietrza.
Nowoczesne konstrukcje silników uniemożliwiają stworzenie obiegu płynu chłodzącego z usytuowaniem otworu wlewowego w najwyższym punkcie, zachowaniem równomiernych spadków oraz umieszczeniem odpowietrzników w miejscach, w których może powstać korek powietrzny, blokujący przepływ płynu. Usytuowanie chłodnicy w stosunku do zbiornika wyrównawczego na poziomie silnika, a czasem nawet poniżej, znaczenie utrudnia napełnianie i odpowietrzanie układu chłodzenia. Zestaw K 200, dzięki aż sześciu złączkom, można bezpośrednio podłączyć do większości układów chłodzenia.

„Nieszczelność obiegu prowadzi najczęściej do pogorszenia przepływu płynu i może spowodować przegrzanie silnika. W trakcie używania zestawu K 200 wytworzone podciśnienie, tworzy w układzie chłodzenia próżnie. Nowy płyn chłodniczy zostaje wtłoczony do układu za pomocą specjalnego węża ssącego, którego końcówka zanurzona jest w pojemniku z cieczą. W tym czasie manometr wychwytuje nieszczelności występujące w chłodnicy, które urządzenie skutecznie likwiduje.” - mówi Sebastian Konieczny z firmy Seba, wyłącznego dystrybutora narzędzi Kamasa Tools w Polsce.

Korpus narzędzia wykonano z materiału kompozytowego odpornego na wstrząsy i niską temperaturę, a elementy mechaniczne z metalu. Ciśnieniomierz został wyposażony w ochronę przeciwwstrząsową. Całość zestawu umieszczono w skrzynce ze specjalnie wyprofilowanym wnętrzem, co pozwala na przechowywanie wszystkich elementów w odpowiednim porządku.
Narzędzia szwedzkiego producenta są wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools - najbardziej krytyczną grupę Klientów.

cena: ok 911 zł brutto