niedziela, czerwiec 16, 2024
wtorek, 21 kwiecień 2020 14:23

Pomysł na city break - Poznań

Poznań Poznań

Szukasz miejsca na weekendowy wypad z rodziną lub przyjaciółmi? Oto nasza propozycja - Poznań! Zobacz, co ma do zaoferowania stolica Wielkopolski!

Idea city breaków stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. Choć wielu osobom kojarzą się one z weekendowymi wyjazdami za granicę, coraz częściej decydujemy się na nie również w Polsce. City break to krótkie, ale intensywne zwiedzanie wybranego przez nas miasta. W dużej mierze obejmuje wyjazdy weekendowe, w ciągu których staramy się poznać jak najlepiej klimat i atmosferę danego miejsca. Często wybieramy takie destynacje, które nie byłyby dobrym wyborem na dłuższy (np. tygodniowy) wypoczynek lub takie, które zawsze chcieliśmy odwiedzić, ale zawsze brakowało na to czasu. W niniejszym artykule chcemy Wam przedstawić naszą propozycję miejsca, które jest idealne na city break - Poznań!

Doskonałe położenie

Stolica Wielkopolski znajduje się w środkowo-zachodniej części kraju. Właśnie położenie sprawia, że Poznań jest świetnie skomunikowane z najważniejszymi miastami Polski, takimi jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Toruń, Trójmiasto, Szczecin czy Zielona Góra, a także ze stolicą Niemiec, Berlinem. Dzięki temu łatwo jest tu dotrzeć z każdego zakątka naszego kraju w krótkim czasie, zarówno samochodem, jak i pociągiem. Dworzec PKP oraz autobusowy znajdują się w Poznaniu tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich i bardzo blisko centrum. Lokalizacja ta sprawia, że w szybkim czasie przemieścić się można do dowolnej części miasta. Decydując się na hotel w Poznaniu dworzec PKP jest dobrym wyznacznikiem świadczącym o dogodnej lokalizacji i bliskości MTP. Baza noclegowa Poznania jest rozbudowana i zróżnicowana. Wiele obiektów przystosowanych jest do wyjazdów w celach biznesowych, zarówno pod względem wyposażenia w sprzęt multimedialny, jak i pod względem położenia w strategicznych miejscach. Dzięki mnogości hoteli, apartamentów, hosteli i pensjonatów w Poznaniu można zapewnić sobie komfortowy pobyt dopasowany na miarę naszych potrzeb. 

Gdzie koziołki bodą się 

Czy wiedzieliście, że Poznań był stolicą Polski? Za czasów Piastów, obok Gniezna, pełnił rolę grodu stołecznego, a pod koniec XIII wieku przez około 6 lat był samodzielną stolicą. Historycznie Poznań jest bardzo ściśle związany z początkami naszego państwa, m.in. jest najbardziej prawdopodobnym miejscem chrztu Mieszka I. Dokładną historię miasta i regionu poznać i poczuć można na Ostrowie Tumskim i Śródce, będącymi najstarszymi częściami miasta. Znajdująca się tam Brama Poznania i Rezerwat Archeologiczny Genius Loci przypadną do gustu amatorom historii. 

Poznań kojarzy się także z koziołkami, które codziennie o godzinie 12:00 bodą się na Starym Rynku na wieży poznańskiego renesansowego ratusza. Stary Rynek otoczony jest zabytkowymi, malowniczymi kamieniczkami, w których spróbować można lokalnych specjałów - np. pyr z gzikiem czy rogali świętomarcińskich. W Rogalowym Muzeum można nawet spróbować swoich sił w samodzielnym wypieku tego specjału! 

Stolica Wielkopolski może pochwalić się również wieloma terenami rekreacyjnymi. W mieście znajduje się wiele malowniczych parków, z których największym jest Park Cytadela. W obrębie Poznania znajdują się również dwa jeziora - Rusałka oraz Jezioro Maltańskie. Oba z nich posiadają dostępne w sezonie letnim kąpieliska. W pobliżu tego drugiego znajduje się także tor saneczkowy oraz wyciąg narciarski. Nieco dalej znajdują się Termy Maltańskie, z których można cieszyć się cały rok. W niedalekiej odległości mieści się także poznańskie Nowe ZOO - jeden z dwóch ogrodów zoologicznych w Poznaniu. Drugi, mniejszy, to Stare ZOO, które znajduje się w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich, bliżej centrum miasta. 

Media