sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 13 grudzień 2019 12:44

Atrakcje w Poznaniu, które warto odwiedzić

Poznań - Katedra Poznań - Katedra

Poznań to piękne miasto, do którego przyjeżdża wielu turystów. Zazwyczaj podziwiają oni krajobrazy i zabytki. Ale trzeba przyznać, że takie miejsca przykuwają szczególną uwagę przyjezdnych. Jednak w swoim planie wycieczki warto zaplanować również atrakcje.

To właśnie one odgrywają główną część każdej wyprawy. Chcesz poznać najciekawsze atrakcje w Poznaniu? Jeśli tak, to przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się czy warto odwiedzić te miejsca.

Poznań – najlepsze atrakcje

Blubry 6D – ul. Wroniecka 6

Jest to atrakcja w Poznaniu, która powstała zwłaszcza dla tych młodszych osobników. Choć dorośli również mogą przyłączyć się do zabawy. Blubry 6D to muzeum, które w swojej ofercie posiada wystawę interaktywną. Łączy ona ze sobą rozrywkę i naukę. Można powiedzieć, że jest to labirynt pełen ciekawych przygód, dzięki któremu w bardzo fajny sposób można dowiedzieć się interesujących ciekawostek o historii miasta. Historia ta przedstawiona jest za pomocą nowoczesnych technologii i trzeba przyznać, że daje to niesamowity efekt. Każdy uczestnik może zostać twórcą akcji lub brać w niej udział. W tym miejscu można również wyrażać swoją opinię, zadawać pytania jak i być tylko słuchaczem. Podczas 30- minutowego pobytu możesz doświadczyć niezapomnianych emocji, które z pewnością pozostaną miłym wspomnieniem na bardzo długo. Dlatego jeśli będziesz w Poznaniu to koniecznie odwiedź to miejsce, a sam przekonasz się, że było warto.

Park Wilsona – ul. Śniadeckich 30

Kiedy chcesz odpocząć, to najlepszą na to atrakcją w Poznaniu jest Park Wilsona. Należy on do najpiękniejszych i najbardziej interesujących parków w całym mieście. Uznawany jest również za najstarszy ogród botaniczny, bo powstał w 1834 roku. Można go podzielić na dwie części. Pierwsza z nich składa się z palmiarni, która jest główną atrakcją tego parku oraz muszli koncertowej. W skład drugiej części wchodzą dwa sztuczne stawy, które zamieszkują ptaki wodne. W tym miejscu panuje spokój i cisza, dlatego jeśli masz już dość chaosu w swoim życiu, to przyjdź tutaj i zrelaksuj się wpatrując w piękno przyrody. W ten sposób odetchniesz od przytłaczającej Cię rzeczywistości, a w efekcie przełoży się to na Twoje lepsze samopoczucie.

Laboratorium Wyobraźni – ul. Rubież 46A

Ta atrakcja w Poznaniu została stworzona specjalnie dla dzieci. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to pomaga budować wyobraźnię. Twoje dziecko będzie mogło dowiedzieć się w bardzo ciekawy sposób różnych przydatnych informacji. Cały obiekt dzieli się na trzy trasy:

  • Wystawy – w tym miejscu znajdują się eksponaty, które przedstawiają pewne zjawiska, np. eksperymentowanie światłem lub znikanie w magicznych lustrach.

  • Eksperymentatorium – w tym przypadku nie można dokładnie określić, co będzie znajdowało się w ofercie. Jednak możesz być pewny, że będzie to coś ciekawego.

  • Planetarium – jest to ostatnia trasa w Laboratorium Wyobraźni. Tutaj dzieci wchodzą do wielkiego namiotu, w którym wyświetlany jest film. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo dzieci mogą obejrzeć seans na poduszkach, tak jakby oglądali gwiazdy na niebie.

Więc, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko podczas pobytu na wakacjach dowiedziało się również czegoś przydatnego, to jest to idealna atrakcja dla dzieci w Poznaniu.

Podsumowanie

Choć atrakcji dla dzieci w Poznaniu jest bardzo dużo, to te powyższe dają możliwość rodzinnego spędzania czasu. Odwiedzając te miejsca nie tylko odpoczniesz od codziennych obowiązków, ale także doświadczysz niezapomnianych wrażeń, które będziesz pamiętał przez długi czas.