piątek, maj 24, 2024
środa, 08 styczeń 2020 11:47

Najciekawsze muzea w Kołobrzegu

Kołobrzeg muzea Kołobrzeg muzea

Może czasami masz ochotę na coś innego niż tylko spacerowanie po plaży i zwiedzanie. Albo podczas brzydkiej pogody nie chcesz siedzieć w domu? W tym przypadku dobrym pomysłem jest pójście do jednego z kołobrzeskich muzeów. Można wymienić ich całą listę, ale w poniższym artykule znajdziesz te, które cieszą się największą popularnością.

Muzea Kołobrzeg, które powinny być punktem każdej wycieczki

Kołobrzeg słynie z wielu ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. A muzeum jest właśnie jednym z nich. W takim miejscu, oprócz zabawy możesz nauczyć się czegoś ciekawego. Spójrz niżej i dowiedz się jakie muzea w Kołobrzegu są warte uwagi.

Muzeum Oręża Polskiego

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to odwiedziny w tym muzeum powinny być obowiązkowym punktem wycieczki. Całość składa się z 3 oddziałów rozmieszczonych po mieście. Natomiast słynna wystawa "Dzieje Oręża Polskiego" znajduje się przy ulicy Emilii Gierczak 5. Muzeum powstało w 1963 roku i znajdują się w nim zbiory militariów z czasów średniowiecza i nie tylko. Wśród eksponatów można znaleźć również broń drzewcową i obuchową oraz broń palną, miotającą, sieczną i kolną. Znajdziesz tam także ewenementy powiązane z walkami na morzu. Kolejną ciekawą ekspozycją są mundury żołnierzy Wojska Polskiego oraz żołnierzy, którzy brali udział w walkach o Kołobrzeg.

Muzeum Minerałów

Muzeum Minerałów zlokalizowane jest w podziemiach Latarni Morskiej. Można znaleźć tam ogromną kolekcję minerałów z całego świata. Znajduje się tam kilkaset eksponatów, które pochodzą m.in. z Maroka, Rosji, Polski, Madagaskaru czy też Brazylii. Wśród tej kolekcji skarbów Ziemi można znaleźć kryształy pokazane w swojej całej okazałości, już oszlifowane oraz przecięte na pół, które ukazują jak minerał wygląda w środku. Jest to miejsce dla każdego miłośnika eksponatów. Największą uwagą cieszą się agaty marokańskie, krzemienie pasiaste oraz skamieniałe drzewo znalezione w Opolu. Jak widzisz, nie tylko zagraniczne minerały mogą być najciekawsze. Dużym uznaniem cieszą się również te polskiego pochodzenia. Nawet jeśli jesteś osobą, która nie lubi chodzić po muzeach, to jest to okazja, aby zmienić zdanie. Zobaczysz tu piękne zjawiska, których dokonała natura.

Muzeum 6D

Lokalizacja tego obiektu znajduje się przy ulicy Rozdziewiczówny 15. Muzeum 6D Maszoperia nie należy do zwykłych muzeów, gdzie przewodnik cały czas mówi, aż chce się spać. Nie jest to też miejsce gdzie stoją zakurzone eksponaty, których nie można dotykać. Jest to miejsce, które jest zupełnym przeciwieństwem "zwykłego" muzeum. Tutaj nie musisz czuć się spięty, wręcz przeciwnie, bo panuje tu luźna atmosfera. Można powiedzieć, że jest to miejsce gdzie można uwolnić swoją całą energię. W tym miejscu oprócz dobrej zabawy, czeka na ciebie dawka ciekawej wiedzy. Nie tylko posłuchasz opowieści rybackich, ale poznasz także historię maszopów z 1913 roku. A wszystko to będzie przedstawione w ciekawy i interaktywny sposób. Dzięki efektom specjalnym takich jak wiatr, zapach czy dźwięk poczujesz się jednym z bohaterów rybackiej łodzi.

Podsumowanie

Będąc w Kołobrzegu koniecznie musisz odwiedzić jedno z powyższych muzeów. Trzeba przyznać, że jest to miejsce, gdzie można spędzić miło czas z rodziną. A także można stwierdzić, że jest to świetny pomysł na atrakcję dla dziecka.