poniedziałek, kwiecień 22, 2024
niedziela, 29 wrzesień 2019 10:53

Dlaczego warto zrobić zabudowę w swoim aucie dostawczym?

Zabudowa aut dostawczych Zabudowa aut dostawczych

Bus dostawczy może z zewnątrz sprawiać wrażenie zadbanego samochodu. Prawdę o jego eksploatacji powie jednak jego przestrzeń transportowa.

Jest ona podatna na uszkodzenia, takie jak zarysowania, obicia, czy wgniecenia, które mogą spowodować przewożone towary. Z tego względu warto zainwestować w zabudowę paki, która zapewni ochronę wnętrzu samochodu i transportowanym przedmiotom, ale również podniesie jego walory estetyczne.

 

Jaką zabudowę wybrać?

Wybór zabudowy paki powinien być oczywiście uzależniony od przeznaczenia samochodu, jednak bez względu na to, co wozimy, znacząco wpłynie ono na komfort transportu. Jeżeli auto wykorzystywane jest do przewozu przesyłek, zabudowa musi zapewnić przede wszystkim maksymalnie łatwy dostęp do przestrzeni załadunkowej. Warto zadbać o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia umożliwiające przymocowanie przesyłek, dzięki czemu nie będą one przesuwać i przewracać się w czasie jazdy, co mogłoby prowadzić do ich uszkodzenia. Łatwa możliwość załadunku i rozładunku towaru powinna dotyczyć także samochodów przeznaczonych do obwoźnej sprzedaży żywności.

W przypadku przewozu jedzenia wnętrze paki powinno dodatkowo spełniać najwyższe standardy higieniczne – zapewnić to mogą zabudowy zapewniające odpowiednią izolację termiczną, wyposażone również w agregat chłodniczy o odpowiednich parametrach. W przypadku busów wykorzystywanych do przewozu materiałów budowlanych i narzędzi warto postawić na taką zabudowę, która przede wszystkim będzie chronić wnętrze paki przed uszkodzeniami spowodowanymi przesuwaniem się ciężkich przedmiotów, zrobioną na przykład z trwałych tworzyw sztucznych, bądź sklejek z certyfikowanego drewna.

Jak wygląda zabudowa paki?

W pierwszej kolejności zabudowuje się podłogę. Jest to powierzchnia najbardziej narażona na różnego rodzaju uszkodzenia przez przewożone przedmioty. Robi się to przy pomocy tworzyw sztucznych bądź sklejki. Następnie przeprowadza się montaż listew progowych, po którym dochodzi do zabezpieczenia ścian bocznych pojazdu. Często są one bowiem ofiarą zarysowań bądź obić. Panele boczne również produkuje się ze sklejki bądź tworzywa sztucznego. Przedostatnim etapem jest zabezpieczenie sufitu, na którym nie raz zostają ślady po transporcie wysokich ładunków. Finalną fazą jest zabudowanie nadkoli.

DD Zabudowy – producent zabudów wysokiej klasy

DD Zabudowy to przedsiębiorstwo z ponad 10-letnim doświadczeniem w wykonywaniu różnego rodzaju zabudów pak, które zarówno dodatnio wpływają zarówno na funkcjonalne aspekty przestrzeni transportowej, jak i jej walory estetyczne. Firma ta oferuje zabudowy busów w całej Polsce, realizując je na podstawie popularnych, obecnych na polskim rynku samochody dostawcze takich marek, jak Peugeot, Citroen, Ford, Volkswagen, Mercedes, czy Fiat.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ddzabudowy.pl