czwartek, maj 30, 2024
poniedziałek, 15 lipiec 2013 16:14

Zasady działania usługi CFM

CFM czyli Car Fleet Management to nowoczesna usługa pozwalająca firmom korzystającym z samochodów na właściwe zarządzanie i dbanie o ich stan techniczny. Rozwinięcie się motoryzacji to niewątpliwie krok milowy w rozwoju ludzkości, który przyrównać można zarazem do konstrukcji pierwszego samolotu czy lądowania człowieka na powierzchni księżyca.

Motoryzacja nadała życiu ludzkiemu lepszą jakość i rozpostarła przed nami zdolności, które wcześniej nie były dostępne.


Chodzi tutaj zwłaszcza o uproszczeniu transportowania się z jednego punktu do drugiego, transportowania ludzi i rzeczy czy wzrost sportowych rywalizacji połączonych z motoryzacją. W dzisiejszych czasach nasze ulice wypełnione są wozami przeróżnej wielkości, rozlicznych firm, kształtów i odcieni, bez jakich nie wyobrażamy sobie nowoczesnego świata. Motoryzacja ma dodatkowo swój wkład w szybkim rozwoju przedsiębiorczości, który jeszcze częściej podtrzymuje swoje funkcjonowanie na błyskawicznym i zręcznym dotarciu do kontrahenta. Jak to bywa w życiu, zaawansowanie pewnej sfery w naszym życiu ciągnie za sobą parę kolejnych, które dokładają do niej swoje trzy grosze. Chodzi tutaj o rozwój usług, z angielskiego zwanych Car Fleet Management (CFM), których zadaniem jest wsparcie w systemach logistyczno-spedycyjnych dotyczących rozlokowania środków transportowych i dbanie o odpowiedni stan techniczny całej floty motoryzacyjnej owej firmy. CFM skupia się nade wszystko na optymalizacji postępowania i wyeksploatowania możliwości floty pojazdów, skupiając się szczególnie na predyspozycjach czasu, kosztów przedsięwzięcia, geolokalizacji i skuteczności wykonywanych zadań. Usługi takie są wyjątkowo przydatne organizacjom, które bazując swój model biznesowy na zagospodarowaniu samochodów nie mogą pozwolić na to aby chociaż jedno ogniwo ich floty było niesprawne.


Firmy wyspecjalizowane w CFM oferują najczęściej kompleksowe usługi pośród których znalazło się m. in. dostrojenie właściwej strategii paliwowej, nadzór techniczny i serwis naprawczy jak i usługi powiązane z zautomatyzowanym dozorem i pilnowaniem biznesowych pojazdów i pomocą drogową. Jest to usługa wyjątkowa, ale dostosowana do warunków współczesnego rynku, która wspiera przedsiębiorców w pełnym wykorzystaniu właściwości floty samochodowej. twistet  http://pioropolis.pl