wtorek, kwiecień 16, 2024
piątek, 08 luty 2013 17:31

Kilka sposobów jak szybko odmrozić szybę

Choć według świstaka za niedługo ma nadejść długo oczekiwana wiosna, to jednak meteorolodzy nie pozostawiają nam złudzeń – mróz może jeszcze chwycić i to nie taki mały. A wiadomo – jak mróz to i poranne skrobanie szyb, które jest mocno wyczerpujące i zabierające czas. Jak zatem uchronić się przed tym niemiłym obowiązkiem i szybko odmrozić szybę?

Pryskanie octem
Ocet – taka wyraźnie pachnąca przyprawa, pasująca szczególnie do nóżek w galarecie. Jak widać, nie tylko! Jeśli posiadasz w domu pustą butelkę ze spryskiwaczem, możesz w szybki sposób skombinować cudowną miksturę, która powali lód z szyb na kolana. Wystarczy, że do buteleczki wlejesz ocet winny i wodę w proporcji 1:1. Wymieszane substancje stworzą coś na wzór kupnego odmrażacza szyb – spryskujemy nim szybę i następnie czekamy parę minut aż zdąży zajść reakcja. Następnie już bez większego trudu usuwamy szron z szyby przy pomocy gumowej ściągaczki. Jedyny minus tej metody to nieznośny zapach octu, który będzie nam towarzyszył przez cały dzień. Ale grunt, że czas został zaoszczędzony!

Kocyk, flanela, cokolwiek!
Najskuteczniejszym sposobem na brak skrobania szyb jest...przeciwdziałanie powstawaniu problemu! Musimy na ten chlubny cel poświęcić jednak w miarę ciepłą tkaninę (kartony nie zawsze spełniają swoją rolę!) - flanelę, koc polarowy lub wełniany. Gdy już znajdziemy coś, czego nie będzie nam zbyt szkoda, kładziemy to na przednią szybę samochodu i żegnamy się z problemem. No, przynajmniej z jednej strony. Resztę okien próbujemy zwalczyć innymi metodami.

Fioletowy raj
Masz pod ręką buteleczkę denaturatu? Jeśli tak, to weź teraz chleb..to znaczy buteleczkę z rozpylaczem i wlej do niego ten mało szlachetny alkohol. Ewentualnie nalej go do zbiorniczka spryskiwacza, tak do połowy jego objętości. Spryskując szybę, czy to ręcznie, czy to spryskiwaczem, spowodujesz równomierne rozprowadzenie denaturatu po szybie. Ten z kolei dzięki swojej uprzejmości zacznie reagować z wodą i rozpuści zmarzlinę.

Media