poniedziałek, 26 marzec 2018 08:11

Sposoby na wyjście z długów

Osoby zadłużone często wpadają w tak zwane pętle kredytowe, z których bardzo trudno wyjść. Jednak są sposoby na to, aby wyjść z długów i poradzić sobie z kłopotliwą sytuacją finansową. Trzeba jednak być konsekwentnym w swoich działaniach, a także dobrze rozplanować swoje wydatki. W jaki sposób zatem wyjść z długów?

 

Uzbrój się w cierpliwość

Przy wychodzeniu z długów bardzo ważne jest to, aby uzbroić się w cierpliwość. Często taki proces zajmuje wiele miesięcy, a przy dużym zadłużeniu nawet wiele lat. Nie można też pochopnie podejmować decyzji dotyczących kolejnych kroków finansowych, gdyż pod wpływem chwili możemy popełnić błąd i zwiększyć jeszcze swoje zadłużenie.

Zrezygnuj ze zbędnych wydatków

Rezygnacja ze zbędnych wydatków często wiąże się z koniecznością zmiany swoich przyzwyczajeń, np. rezygnacji z częstego jedzenia na mieście. Posiłki przygotowane w domu są często tańsze i o wiele zdrowsze niż te, które je się w barach typu fast food. Można też ograniczyć z pozoru drobne wydatki, które zsumowane dają bardzo duże kwoty np. kupowanie papierosów, prasy czy słodyczy.

Postaraj się negocjować warunki umów kredytowych

Czasami banki idą na rękę swoim klientom i umożliwiają skorzystanie z usług takich jak np. „wakacje kredytowe”. Niekiedy możliwa jest także renegocjacja warunków zobowiązań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to możliwe jedynie wtedy, gdy odpowiednio udowodnimy swoje racje.

Kolejny kredyt – czy to dobre rozwiązanie?

Branie kolejnego kredytu jest dobrym rozwiązaniem jedynie wtedy, gdy będzie to kredyt przeznaczony w całości na spłatę wcześniejszych zobowiązań, a nie na kolejne „przyjemności”. Banki oferują tak zwane kredyty konsolidacyjne. Jednak w takim przypadku często trzeba również wykazać dobrą zdolność kredytową, co u osób zadłużonych może być trudne. Rozwiązaniem w takim przypadku może być wzięcie kredytu na spłatę w instytucji, która oferuje możliwość zaciągnięcia zobowiązań finansowych również osobom zadłużonym. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/.

© 2013-2020 by SN2.EU