poniedziałek, 18 grudzień 2017 11:50

Księgowość cię przerasta? - oto rozwiązanie

Prowadzenie firmowej księgowości to trudny obowiązek. Trzeba pamiętać o terminach, systematycznie wprowadzać wszystkie dokumenty i unikać pomyłek. Jakiekolwiek niedopatrzenie może skutkować wysokimi karami, a nawet kontrolą skarbową w przedsiębiorstwie. Niewielu przedsiębiorców ma czas i możliwości, aby na bieżąco śledzić zmiany w przepisach związanych z prowadzeniem księgowości i pamiętać o terminowym przygotowywaniu wymaganych prawem dokumentów. Stąd też coraz większą popularnością cieszą się zewnętrzne usługi księgowe.

Zalety outsourcingu księgowości

Trudno przecenić zalety korzystania z zewnętrznych usług księgowych. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi sam zajmować się rachunkami, co wymaga czasu i znakomitej znajomości obowiązujących przepisów. Poza tym nie ma konieczności zatrudniania pracownika do prowadzenia księgowości, co wiąże się z wysokimi kosztami. Pozwala też znacząco obniżyć koszty techniczne związane z zakupem sprzętu czy szkoleniami dotyczącymi obsługi oprogramowania. Przedsiębiorca nie musi też wyznaczać przestrzeni biurowej do przechowywania dokumentów, ponieważ zapewnia ją zewnętrzna firma.

Decydując się na skorzystanie z usług księgowych można mieć pewność, że dokumentacja będzie prowadzona przez najlepszych specjalistów. Wiele firm świadczących usługi księgowe zapewnia również obsługę w zakresie optymalizacji finansów, co może zwiększyć przychody przedsiębiorstwa.

Jak wybrać firmę świadczącą usługi księgowe?

Firm, które świadczą usługi księgowe, jest obecnie sporo na rynku. Wybór jednej z nich nie jest łatwy. Należy pamiętać, że od prawidłowej obsługi w dużej mierze zależy przyszłość przedsiębiorstwa. Przykładem firmy, która przygotowała ciekawą ofertę dla klientów jest www.capitalaudyt.pl, świadcząca usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe zarówno dla niewielkich, jednoosobowych firm, jak i dużych spółek.

W zakres kompleksowej obsługi księgowej firm wchodzi m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, obsługa płacowa i kadrowa oraz wsparcie korporacyjne w kwestiach związanych z księgowością. Wszystkie czynności są wykonywane przez biegłych rezydentów. Księgi rachunkowe mogą być prowadzone w formie księgowości tradycyjnej, a także księgowości on-line lub obsługi księgowej w siedzibie klienta. Wybór metody prowadzenia księgowości zależy od oczekiwań klienta, a także wymogów prawnych dotyczących określonych rodzajów przedsiębiorców.

Wyświetlony 633 razy
© 2013-2019 by SN2.EU