wtorek, 01 styczeń 2019 22:26

Czym jest i kiedy się sprawdzi influencer marketing?

Są różne sposoby na promowanie się w Internecie. Jedne z nich wymagają dużych nakładów finansowych, drugie zaś – niemal wcale. W Internecie „jest miejsce na wszystko”, dlatego jego użytkownicy nieustannie szukają kreatywnych i niebanalnych sposobów na promocję swojej osoby czy własnej firmy.

Dużą popularnością cieszy się także influencer marketing. Czym tak właściwie jest i kiedy warto podjąć działania z jego zakresu.

Influencer marketing – czyli co?

            Influencer marketing  to termin pochodzący z języka angielskiego, a jego pierwszy człon, czyli influencer, oznacza osobę wpływową, mającą realny wpływ na kształtowanie opinii publicznej, osobę znaną i rozpoznawalną. Marketing zaś to wszelkie działania, które mają na celu promocję i zwiększenie sprzedaży usług czy produktów. Influencer marketing najłatwiej więc określić jako prowadzenie działań marketingowych poprzez promowanie konkretnego produktu czy usługi we współpracy ze znanymi i lubianymi osobami.

Jaki influencer – taka kampania?

            Jaki powinien być wpływowy człowiek, który realnie wesprze promocję w internecie? Powinien być przede wszystkim „dopasowany tematycznie” do konkretnej grupy docelowej – tylko wtedy działania będą miały oczekiwany dla nas efekt finalny. Niekoniecznie musi być także na najwyższym poziomie popularności – czasami lepiej sprawdzi się człowiek, który ma nieco mniejsze, ale ufające mu grono odbiorców, którzy realnie liczą się z jego opinią. Warto także przeanalizować, czy nie bierze zbyt często udziału w kampaniach reklamowych, a przez to nie stał się chodzącym standem reklamowym.  

Kiedy sprawdzi się influencer marketing?

            Influencer marketing stanowczo może się sprawdzić jako element kampanii reklamowej, zwłaszcza tej skierowanej do osób młodszych. W przypadku dużych brandów wpłynie to znacznie na sprzedaż.  Lokalne produkty skierowane do drobnych klientów również mogą być lepiej zareklamowane w ten sposób, jednak nie musi wiązać się to ze znaczącym wzrostem sprzedaży – zwiększy się jednak świadomość marki.

           

Czytany 151 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1