czwartek, 29 listopad 2018 11:37

Outsourcing logistyki e-sklepu - kiedy warto wdrożyć to rozwiązanie?

Branża e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem klientów, wzrosło również zapotrzebowanie e-sprzedawców na outsourcing logistyki. Kiedy warto wdrożyć to rozwiązanie?

Na czym polega outsourcing logistyki e-sklepu?

Z outsourcingu usług logistycznych korzystają najczęściej producenci i firmy zajmujące się sprzedażą internetową. Samo słowo outsourcing odnosi się do przekazania funkcji wykonywanej dotychczas przez pracowników zewnętrznej jednostce, czyli zlecenie części zadań biznesowych zewnętrznej firmie specjalizującej się w danej branży, w tym przypadku jest to logistyka.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi outsourcingowe sprawia, że na rynku przybywa również firm świadczących działania logistyczne dla e-commerce. Outsourcing logistyki może obejmować takie działania jak:

  • Co-packing
  • Fulfilment
  • Konfekcjonowanie towaru

Kiedy warto wdrożyć outsourcing usług? Jak wybrać dobrego operatora logistyki?

Prowadzenie sprzedaży w sklepie internetowym nie jest łatwym biznesem. W pewnym momencie osiąga się punkt krytyczny, w którym obsługa zamówień internetowych przekracza możliwości pracowników oraz właściwości operacyjne zaplecza sklepu. Rosnąca ilość zamówień internetowych przyczynia się do wzrostu sprzedaży, ale aby utrzymać wysoki poziom obsługi klienta i wysoką sprzedaż, potrzebne jest wsparcie.

W tym momencie warto pomyśleć o zleceniu usług logistycznych zewnętrznemu podwykonawcy. Jak wybrać dobrego operatora logistyki? Warto zwrócić uwagę na rodzaj usług, jakie oferuje, jego doświadczenie oraz atrakcyjną cenę pakietu usług logistycznych.  

W ramach usług logistycznych dla e-sprzedawców możliwa jest kompleksowa obsługa zamówień, w tym między innymi prowadzenie takich działań jak:

  • pakowanie produktów
  • magazynowanie produktów
  • znakowanie etykietami
  • kompletowanie zamówień
  • wysyłka zamówień do klientów

W Polsce jedną z uznanych i doświadczonych firm, która zajmuje się profesjonalną obsługą procesów i oferuje usługi logistyczne dla sklepów internetowych, jest AltMasterLogistyka. Jakie są zalety takiej współpracy? Zlecając usługi logistyczne zewnętrznej firmie, będziesz mógł się skupić tylko i wyłącznie na marketingu i sprzedaży, co przyczyni się do zwiększenia zysków Twojego biznesu.

Dzięki outsourcingowi usług logistycznych usprawnisz swój biznes e-commerce i zredukujesz koszty prowadzenia firmy. Warto zainwestować w to rozwiązanie!

Wyświetlony 282 razy
© 2013-2019 by SN2.EU