poniedziałek, wrzesień 25, 2023
piątek, 03 kwiecień 2020 13:25

Piniata pomysłem na pełną frajdy zabawę urodzinową dla dziecka

Piniata Piniata

Jeśli w najbliższych planach pojawia się organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka, świetnym pomysłem na zabawę jest piniata. Imprezy urodzinowe dla dzieci cieszą się obecnie większą popularnością niż kiedyś. Stół w pokoju gościnnym zastawiony jedzeniem, a przy nim babcie i ciocie, to dobry sposób świętowania dla dorosłych, jednak nie jest  to z pewnością duża atrakcja dla dziecka.

Rodzice coraz częściej szukają takich pomysłów na organizację urodzin swojej pociechy, aby były one niezapomniane przede wszystkim  dla solenizanta. Nie będzie to osiągalne bez zaproszenia grona przyjaciół, a tu z kolei pojawia się pytanie, w jaki sposób zająć dzieci, aby miło i kreatywnie spędziły razem czas. Odpowiedzią na nie są właśnie piniaty.

Piniata – co o to takiego?

Ta zabawa przywędrowała do Europy z krajów latynoskich i staje się coraz bardziej popularna. Tradycyjnie piniaty miały kształt osła, jednak obecnie najczęściej jest to wisząca kula wypełniona słodyczami. Zadaniem dziecka jest strącenie jej na ziemię podłużnym narzędziem, a nagrodą są wysypujące się z wnętrza niespodzianki słodycze. Samo przygotowanie piniaty może być niezłą zabawą dla dzieci. Można tutaj dać ponieść się fantazji i wykonać kształt ulubionego bohatera z bajki.

Sposób wykonania

Stworzenie piniaty to przy odrobinie sprytu, zdolności manualnych i pomysłowości nic trudnego. Wymyślne kształty, które można znaleźć w Internecie, mogą wydawać się bardzo skomplikowane w wykonaniu, jednak wystarczy kilka trików, aby bez problemu poradzić sobie z przygotowaniem takiej atrakcji. Łatwym sposobem na zrobienie piniaty jest oklejenie nadmuchanego balona specjalną masą, która po wyschnięciu będzie stanowić podstawowy kształt. Następnie przez pozostawiony otwór można wypełnić piniatę ulubionymi słodyczami dziecka. Pozostaje tylko etap przyozdobienia powstałej kuli kolorową krepą – i gotowe. Oczywiście nie każdy ma czas lub ochotę na samodzielne wykonywanie tego typu gadżetów. Na szczęście gotowe piniaty można znaleźć w internecie w atrakcyjnych cenach. Warto też zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym piniata zostanie zawieszona, pamiętając o tym, że zamaszyste ruchy kijem muszą być wykonywane w bezpiecznej przestrzeni.

Zalety zabawy

Piniata łączy w sobie wiele funkcji, dlatego właśnie jest doskonałym pomysłem na urozmaicenie przyjęcia urodzinowego. Znajdujące się we wnętrzu piniaty słodycze i konfetti, czy inne drobne upominki, są zawsze trafionym prezentem dla dziecka. Jest to jednocześnie kolorowa dekoracja, która może nawiązywać do tematyki planowanej imprezy. Warto też dodać,  że taka atrakcja dostarczy wszystkim zebranym dzieciom niezapomnianych wrażeń i z pewnością będzie długo wywoływać radosne wspomnienia.

Media