wtorek, kwiecień 16, 2024
wtorek, 24 marzec 2020 10:49

Jak dobrać lustro dekoracyjne do stylistyki mieszkania?

Lustra dekoracyjne Lustra dekoracyjne

Trendy dekoratorskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Po erze plakatów, ozdobnych grafik czy obrazów przyszła pora na lustra dekoracyjne. Oprawione w eleganckie ramy, niejednokrotnie zdobione misternymi wzorami, kuszą i inspirują do tworzenia galerii zwierciadeł. Niech jednak nikogo nie zmylą te pałacowe zdobienia.

Fenomen luster polega na tym, że doskonale wpiszą się w każdą koncepcję mieszkania – zarówno klasyczną, jak i nowoczesną. I właśnie dlatego stanowią najgorętszy hit ostatnich sezonów!

Lustra dekoracyjne – dlaczego warto dać im szansę?

Nie od dziś wiadomo, że lustra posiadają sprytną umiejętność korygowania proporcji mieszkania. Niezależnie od wybranego modelu potrafią rozświetlić wnętrze. W konsekwencji przestrzeń wydaje się jaśniejsza i bardziej przestronna. Szklane tafle nie tylko wprowadzają światło do mieszkań, ale również optycznie je powiększają. Dzięki temu są w szczególności polecane do małych pomieszczeń.

Lustro i rodzaj ramy

Dekoracyjne lustra to propozycje do klasycznych, barokowych aranżacji, jak również tych uduchowionych szeroko pojętym minimalizmem. Ich ostateczny odbiór w dużej mierze uwarunkowany jest rodzajem ramy. A wybór w tym zakresie jest wręcz nieograniczony. We wnętrzach, w których panuje pałacowa dekoracyjność, zwierciadła oprawiane są w misternie zdobione ramy. Nowoczesne lustra dekoracyjne stawiają na prostotę i minimalizm. Często spotykane są zatem modele o gładkich, wykończonych na wysoki połysk ramach. Alternatywę stanowi surowe drewno, pokryte transparentnym lakierem podkreślającym jego naturalny urok. Nie lada gratkę dla pasjonatów wykwintnego designu stanowią modele o lekkich, ażurowych ramach lub zdobionych błyszczącymi kryształkami.

Dobieramy zwierciadła do stylów aranżacyjnych!

Aby wystrój wnętrza robił wrażenie, powinien być idealnie dopasowany do dominującego stylu. W aranżacjach skandynawskich najlepiej sprawdzą się proste modele pozbawione dodatkowych zdobień. Najlepiej oprawione w ramę z naturalnego drewna lub jasnego tworzywa sztucznego. Wnętrza glamour stanowią całkowite przeciwieństwo projektów scandi. W tym przypadku mile widziane są dekoracyjne lustra – w prawdziwie królewskim wydaniu. Szczególnie te ozdobione kryształkami, które podkreślą panujący blichtr i luksus. W pomieszczeniach urządzonych w prowansalskiej stylistyce, idealnie sprawdzą się ażurowe modele, z okrągłą ramą malowaną na biało. Z kolei nowoczesne aranżacje bardzo polubią się z białymi, szarymi lub czarnymi zwierciadłami, których jedynym dekoracyjnym zdobnikiem będzie gładka, połyskująca powierzchnia.

Media