poniedziałek, wrzesień 25, 2023
niedziela, 01 marzec 2020 10:09

Trendy w projektowaniu wnętrz na 2020 rok

Krzysztof Ziółkowski projektowanie wnętrz

Nowy rok oznacza nowy początek nie tylko na spalenie wszystkich tych wakacyjnych kalorii, ale to również idealny czas na remont domu. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, co zrobić ze swoim domem w przyszłym roku, oto kilka trendów, które w tym roku pojawią się we wnętrzach prywatnych i lokalach użytkowych.

Neutralne kolory

Neutralne kolory będą ponownie królowały w tym roku. Neutrale występują w dość klasycznych i spokojnych odcieniach. Typowe barwy to biele z chłodnymi lub ciepłymi odcieniami. Stanowią one doskonały wybór dla Twoich ścian, ale są również świetną opcją dla mebli, w tym sof i pościeli.

Aksamit

Aksamit to idealne połączenie luksusu i wygody. W tym roku i w kolejnych, firmy projektujące wnętrza zanurzają się głęboko w aksamitnym wzornictwie, szczególnie w przypadku sof. A nasze możliwości kolorystyczne są szersze niż kiedykolwiek. Mówimy tu o żywych błękitach, różach, pomarańczy i odcieniach taupe. Możliwości w zakresie mebli aksamitnych w 2020 roku są nieograniczone.

Czarne i białe wnętrze

Czarno-biały to początek i koniec spektrum kolorów. Istnieją miliony sposobów na włączenie tego trendu yin i yang do wystroju domu. Czarne krzesła i kanapy, czarny i biały marmur - jest tak wiele tekstyliów i wariantów wzorów, które łączą te dwa kolory. W 2020 roku, projektanci wnętrz mogą oczekiwać nieograniczonych możliwości dekoracji wnętrz, które ten czarno-biały trend ma do zaoferowania. Aranżacja wnętrz w oparciu o tę kolorystykę to jedna z realizacji biura projektowego Krzysztof Ziółkowski, którego projekty można zobaczyć na stronie www.krzysztofziolkowski.pl.

Wzory geometryczne

Wzory geometryczne od lat wykazują tendencję wzrostową, do tego stopnia, że można je spotkać wszędzie. Jedynym problemem, który sprawia, jest fakt, iż znajdują się na wszystkim - kubkach, zeszytach, tapetach, kanapach, pościeli, podłogach, oprawach oświetleniowych i innych dekoracjach. Tak łatwo jest to przesadzić, ale nie oczekuj, że geometryczne wzory wkrótce odejdą. Dlatego właśnie w roku 2020 chodzi o równowagę geometryczną. Wciąż można wypowiedzieć się na temat odważnych i żywych wzorów geometrycznych. Wybierz obszar swojego domu, w którym chcesz, aby geometryczny wzór stanowił odważny akcent.

Maksymalizm

Podczas gdy minimalizm skupia się na stonowaniu rzeczy i upraszczaniu ich, maksymalizm jest całkowitym przeciwieństwem. Maksymalizm polega na przyjmowaniu wielkości. Duże, odważne, jasne kolory i wzory, krzykliwy wystrój i kolorowe abstrakcyjne obrazy. Oczywiście, trzeba będzie zachować pewną powściągliwość, aby nie zatracić się w tym przesycie.

Barwy ziemi

Nasz ostateczny trend polega na spojrzeniu na odcienie ziemi. Kolory i tekstury naśladują drewno, metale i liście występujące w najbardziej podstawowych elementach przyrody, które są regularnie używane do produkcji mebli i akcesoriów domowych. Tony ziemi, takie jak bogata zieleń leśna, taupe i glina, tworzą naturalny wygląd, który odzwierciedla całokształt naturalnego środowiska.

Rok 2020 wygląda dość jasno, dosłownie i w przenośni, z dzikimi kolorami, zrównoważonym wystrojem i naturalnymi akcentami. Bez wątpienia każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.