wtorek, 11 luty 2020 12:38

Jak w aranżacji wnętrz wykorzystać świece ozdobne?

Świece ozdobne Świece ozdobne

Czy są sposoby, aby domowa przestrzeń zyskała przytulny, niepowtarzalny nastrój, bez przeprowadzania gruntownych remontów? Oczywiście, że tak! Nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Najlepiej o tym fakcie dowodzi fenomen świec ozdobnych, które od lat są chętnie wykorzystywane w wielu domach do kreowania nastrojowej atmosfery. Ich ogromna różnorodność, zarówno pod względem koloru, jak i kształtu sprawia, że bez trudu można je wkomponować w każdą domową aranżację – niezależnie od panującego wystroju.

Świece ozdobne w salonie

Salon jest jednym z głównych miejsc w całym domu, w którym stworzenie osobliwego wystroju jest szczególnie ważne. To bowiem wyjątkowe pomieszczenie służące nie tylko do relaksu i regeneracji sił, ale również zacieśniania więzów rodzinnych. Nie może zatem zabraknąć w nim ozdobnych świec. Gustownie porozstawiane na stoliku kawowym, parapecie czy półkach, do tego oprawione w eleganckie świeczniki podkreślą zamiłowanie gospodarzy do otaczania się stylowymi dekoracjami. Kilka świec zestawionych ze sobą w zbliżonej lub kontrastowej kolorystyce i umieszczonych na metalowej tacy podkreśli aranżację pomieszczenia i wniesie do pomieszczenia dużo ciepła.

Mile widziane także w łazience...

Rozgrzewająca kąpiel z dużą ilością piany to niewątpliwie najlepszy sposób na relaks po ciężkim i męczącym dniu. Umieszczone w okolicach wanny zapachowe świece ozdobne sprawią, że łazienkowa przestrzeń w jednej chwili przemieni się w luksusowe SPA lub gabinet aromaterapii. Nie od dziś wiadomo, jak wielkie właściwości lecznicze i relaksacyjne można zawdzięczać poszczególnym aromatom. Warto zatem je wykorzystać przy dekorowaniu łazienki, aby dodatkowo zyskała przytulniejszego wyrazu...

... oraz sypialni

Świece ozdobne to niezastąpiony element wyposażenia każdej sypialni, niezależnie od panującego w niej wystroju. Nie tylko w fenomenalny sposób podkreślą intymność pomieszczenia, ale również pobudzą zmysły, pozwolą odprężyć się i tym samym poprawić jakość codziennego odpoczynku. W szczególności mile widziane są te umieszczone w ażurowych świecznikach na komodzie czy stoliku nocnym, które stworzą we wnętrzu prawdziwy teatr świateł i cieni. Koniecznie – uwalniając specyficzne nuty zapachowe, dopasowane do nastroju oraz indywidualnych preferencji użytkowników.

Jadalnia – niecodzienne miejsce na świece ozdobne

Choć dla wielu osób jadalnia nie stanowi najlepszej opcji na dekorację świecami, w istocie trudno wyobrazić sobie ich brak na elegancko nakrytym stole. Proste i wysokie, umieszczone w eleganckim świeczniku staną się oprawą dla wielu uroczystości – zarówno kameralnych, jak i rodzinnych.

© 2013-2020 by SN2.EU