wtorek, 18 luty 2020 19:36

Rodzaje kosiarek używanych w Polsce

Kosiarka Bosch Kosiarka Bosch

Koszenie trawnika jest nieodzowną częścią dbania o ogród. Równomiernie przystrzyżony trawnik jest estetyczny i dzięki temu inne rośliny prezentują się jeszcze bardziej okazale.


Szeroki wybór rodzajów kosiarek pozwala na dobranie kosiarki do naszych potrzeb. Jakie kosiarki są w Polsce najbardziej popularne?

Spalinowe, elektryczne, czy automatyczne, czyli przegląd najpopularniejszych kosiarek.

Wybierając idealną kosiarkę do naszego ogrodu, warto ustalić, jak dużą przestrzeń będziemy musieli kosić oraz jak bardzo pochyła jest nasza działka. Obecnie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje kosiarek:
• spalinowe,
• elektryczne,
• automatyczne.

Kosiarki spalinowe, są najpopularniejszym rodzajem kosiarek. Niestety są one szkodliwe dla środowiska, dlatego producenci starają się wymyślać coraz nowsze rozwiązania, które zastąpią kosiarki spalinowe.
Do takich rozwiązań należą wszelkie kosiarki elektryczne. Kosiarki z kablem, czy akumulatorem nie wytarzają spalin, dzięki czemu są korzystniejsze dla naszego środowiska naturalnego. Postęp technologiczny pozwolił na skonstruowanie kosiarki na baterie słoneczne.
Ostatni rodzaj kosiarek to kosiarki automatyczne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie przepadają za koszeniem lub nie mają na nie zbyt dużo czasu, ponieważ robot koszący zrobi wszystko za nas.

Jak działają kosiarki automatyczne?

Robot koszący to zaawansowane urządzenie, które możemy programować poprzez pilota, panele sterujące, czy stację dokującą. Kosiarka robot skrupulatnie wykonywać będzie swoją pracę zgodnie z naszymi zaleceniami. Kosiarki automatyczne wyposażone są w czujniki, dzięki którym mogą omijać przeszkody. Teren ogrodu wyznacza się za pomocą specjalnych kabli granicznych, które określają teren pracy robota koszącego. System kabli zazwyczaj chowa się głęboko w trawie lub zakopuje w ziemi.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy kosiarkę spalinową, czy elektryczną, warto pamiętać, że najnowsze zdobycze technologiczne, takie jak kosiarki automatyczne oszczędzą nie tylko nasz czas, ale w dłuższej perspektywie i nasze pieniądze.

 

© 2013-2020 by SN2.EU