poniedziałek, 24 luty 2020 19:02

Nowoczesne aranżacje okienne - żaluzje drewniane czy tradycyjne rolety

Karnix roleta w kasecie

Dobór odpowiednich osłon okiennych jest w aranżacji wnętrz niezwykle ważny. Dobra aranżacja okienna potrafi być ozdobą całego pomieszczenia, ponieważ okna zazwyczaj pierwsze rzucają się w oczy.

 

Z tego powodu wybór odpowiednich osłon okiennych jest dość spory wyzwaniem. Najważniejsze jest dopasowanie aranżacji okiennej do stylu, w jakim zostało urządzone konkretne wnętrze. Na szczęście na rynku jest obecnie wiele ciekawych i oryginalnych rozwiązań, które pozwalają na efektowną i skuteczną aranżację okienną. Tradycyjne rolety i żaluzje drewniane są obecnie jednym z najpopularniejszych wyborów, jeśli chodzi o osłony okienne. Czym kierować się przy ich wyborze i czy bardzo różnią się one od siebie?

Rolety, czyli praktyczny i elegancki sposób na aranżację okienną

Rolety, są obecnie jednym z najczęściej wybieranych elementów aranżacji okiennej. Ich prostota i elegancki styl pozwalają dobrać je do wnętrza urządzonego w każdym stylu. Wyróżniamy kilka rodzajów rolet, które zdecydowanie się od siebie różnią. Są to:
tradycyjne rolety,
• rolety dachowe,
• rolety rzymskie,
• rolety plisowane,
• rolety w kasecie.

Wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu możemy wybrać roletę do konkretnego pomieszczenia. We wnętrzach zaaranżowanych na poddasz, najlepiej sprawdzą się rolety dachowe, ponieważ ich specjalistyczna konstrukcja sprawia, że ściśle przylegają one do skrzydła drzwiowego. Wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu, takim jak styl nowoczesny, skandynawski, czy loftowy wymagają prostej i eleganckiej aranżacji okiennej. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się rolety w kasecie, a także tradycyjne rolety.
Wszystkie rolety dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranż wnętrz. Jeśli chcesz sprawdzić jakie kolory i wzory rolet, są obecnie najpopularniejsze, koniecznie odwiedź stronę producenta https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html 

Żaluzje drewniane, czyli piękno natury w aranżacjach okiennych

Drewno jest bardzo często używanym materiałem w aranżacji wnętrz. Jego naturalna struktura podświadomie koi nasze nerwy i sprawia, że jesteśmy bliżej przyrody. Drewniane elementy wystroju wnętrz, doskonale komponują się z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami, dlatego drewniane żaluzje, są coraz bardziej popularne. Są one zbudowane z prostych drewnianych lameli, które dostępne są w wielu kolorach. Pozwala to na dobranie ich do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Warto pamiętać, że wybierając drewniane żaluzje do małych i słabo naświetlonych pomieszczeni wybrać należy żaluzje w jasnych kolorach. Poszerzy to optycznie pomieszczenie i je rozjaśni. Do wnętrz dużych i dobrze oświetlonych z powodzeniem możemy wybierać żaluzje o ciemniejszych barwach. Kolejną zaletą drewnianych żaluzji jest łatwość ich konserwacji. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką od czasu do czasu. Jeśli zastanawiasz się jakie kolory żaluzji drewnianych są obecnie najbardziej modne, to możesz to sprawdzić na stronie producenta https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html

Media

© 2013-2020 by SN2.EU