poniedziałek, 30 marzec 2020 18:01

Biura poprawiające jakość pracy: najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Aranżacja biura Aranżacja biura

Powoli w niepamięć odchodzą biurowce z długimi, ciemnymi korytarzami i małymi pokoikami. Trend na dziś i na przyszłość, to open space. Wspaniałe, integrujące zespół przestrzenie biurowe, projektowane są w oparciu o space plan.

 

Bazuje on na połączeniu architektury, wystroju wnętrz i myśli socjologicznej. Liczy się optymalizacja pracy, likwidacja barier między działami i sektorami. Każdy w biurze zna swoje miejsce, a projekt przestrzeni pomaga dodatkowo uporządkować kontakty między pracownikami.

Innowacyjne projekty biur sposobem na lepszą komunikację

Komunikacja w firmie ma podstawowe znaczenie dla jej rozwoju. Innowacyjne aranżowanie biur ma na celu polepszenie relacji między pracownikami. Chodzi także o oszczędność miejsca i czasu. Biurowce zlokalizowane w prestiżowych lokalizacjach posiadają wysokie czynsze za najem powierzchni biurowych. Dlatego firmy projektowe dokładają wszelkich starań, by zoptymalizować przestrzeń. Brak ścian działowych, transparentne, przezroczyste przegrody i wygodne boksy sprawiają, że pracownicy czują się w biurze wyjątkowo dobrze. Fitout jest formą nowoczesnego projektowania lokali użytkowych i usługowych. Dla właściciela firmy to szansa na maksymalne wykorzystanie powierzchni. W tym celu stosuje się nowoczesne technologie i materiały wysokiej jakości. Estetyka idzie w parze z wygodą i ekonomią.

Aranżacja przestrzeni biurowych w dużych miastach

W metropoliach liczy się każdy metr kwadratowy. Dlatego współczesne projektowanie biur ma na celu maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Każdy pracownik może mieć jednakowy dostęp do sprzętów biurowych i zaplecza sanitarnego. Kadra kierownicza posiada odpowiednio dostosowane, nowoczesne centrum dowodzenia. W planie przestrzeni określone są ciągi komunikacyjne: korytarze, przejścia między biurkami, strefa wejściowa i lobby. Duże znaczenie mają także udogodnienia, czyli specjalnie dobrane natężenie światła, klimatyzacja, wentylacja oraz rodzaj ogrzewania. Modne są zielne ściany i elementy naturalne. Kwiaty pełnią ważną rolę, gdyż oczyszczają powietrze z toksyn. Projektanci przestrzeni biurowych często wprowadzają specjalne gatunki roślin, które pomagają likwidować np. smog i dodatkowo działają odprężająco. W projekcie lokalu warto też zarezerwować miejsce na strefę relaksu z wygodnymi siedziskami.

Interbiuro - profesjonalna aranżacja biur.

© 2013-2020 by SN2.EU