czwartek, 26 marzec 2020 12:47

Magazyn w Gdyni - budować, czy wynajmować?

Magazyn w Gdyni Magazyn w Gdyni

Każdy, kto prowadzi biznes oparty o działania z towarem wie, jak ważną rolę w funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa odgrywa logistyka. Odpowiednie zorganizowanie całego łańcucha dostaw pozwalającego na optymalne przemieszczenie towarów od producenta do klienta to nie lada wyzwanie, które często rujnuje wielkie plany początkujących przedsiębiorców.

Czynników wpływających na wydajność i opłacalność logistyki jest wiele, ale do najważniejszych należą bez wątpienia te powiązane z magazynem, który jak powszechnie wiadomo stanowi fundament przepływu materiałów, jako punkt startowy w całym procesie. Dziś przyjrzymy się bliżej tej kwestii i odpowiemy na pytanie, czy warto wynająć magazyny w Gdyni, czy może budowa ich od zera jest bardziej korzystną opcją.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem magazynu?

Wybór odpowiedniego magazynu to temat rzeka; rzeka tym dłuższa i bardziej zawiła im bardziej wymagający w składowaniu jest towar, którym operujemy. Prawda jest taka, że nie ma idealnych rozwiązań magazynowych i zawsze jest wśród nich pole do optymalizacji. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednia selekcja obiektów już na starcie tak, by wybrać magazyn w Gdyni, który spełni wszystkie podstawowe wymagania stawiane przez towar, a ponadto nie zamknie nam drogi do ewentualnego rozwoju.

Najbardziej oczywistym wyborem w takiej sytuacji wydaje się budowa własnego obiektu, ale to wiąże się nie tylko z często ogromną inwestycją, ale również wielomiesięcznym czy nawet wieloletnim procesem budowy obejmującym wszystko od kompletowania formalności i pozwoleń po sam proces konstrukcji i oddanie obiektu do użytku. Biznes nie lubi przestoju, dlatego każdy miesiąc bez odpowiedniego magazynu to kolejne straty bądź niewykorzystane okazje dla przedsiębiorstwa.

Jak się okazuje, magazyny w Gdyni to nie tylko samodzielnie budowane rozwiązania, ale również obszerny rynek gotowych do wynajęcia hal i magazynów, które co ciekawe oferują bardzo atrakcyjne warunki. Tym sposobem zyskujemy alternatywę, która nie tylko oddaje nam w ręce gotowe rozwiązanie magazynowe praktycznie od zaraz, ale dodatkowo robi to tanio, za ułamek tego, co trzeba byłoby zainwestować w budowę własnego rozwiązania. Magazyny w Gdyni do wynajęcia gwarantują elastyczność, bez której ciężko jest wyobrazić sobie jakikolwiek sensowny rozwój. Sama lokalizacja z kolei gwarantuje świetną komunikację z całym krajem poprzez autostradę A1, jak i dostęp do morza, który stanowi unikalny kanał dystrybucji z dużym potencjałem transakcji międzynarodowych.

© 2013-2020 by SN2.EU