czwartek, kwiecień 18, 2024
niedziela, 29 styczeń 2012 12:02

Cydrowe wariacje w karnawale? Przepisy na drinki

Każda pora roku, każdy sezon ma swoje specjały, którymi można bezkarnie się delektować  i które z biegiem czasu naturalnie wrastają w tradycję. Biorąc pod uwagę, że jest zima i jesteśmy w okresie karnawału, proponujemy dziś smak doskonale znany na Wyspach Brytyjskich – cydr.

Czym jest ten napój?

Cydr to napój jabłeczny, który wytwarzany jest w procesie fermentacji moszczu jabłkowego. Najlepsze cydry powstają z tzw. jabłek cyrowych, słodkich i kwaskowatych zarazem.
Poczynając od późnej jesieni przez całą białą zimę jabłkowy cydr staje się wspaniałą bazą do różnego rodzaju drinków i koktajli, które można pić na ciepło lub na zimno. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Cydrowy musujący napój świetnie sprawdzi się podczas karnawałowych szaleństw w gronie dobrych znajomych.  Podajemy kilka przykładów  prostych w przygotowaniu drinków na bazie cydru, które samemu można miksować w e własnej kuchni i zaskoczyć gości.


 

 

"Welcome"

 

20 ml Jagermeister
 

100 ml Cider Jabłkowy Andrew’s Premium Cider
 

Do wysokiej szklanki wlać 20 ml bittera Jagermeister i dopełnić jabłkowym napojem cydrowym – Andrew’s Premium Cider.
 

Podawać na zimno. 

 

 

"Strongbow"

 

20 ml Andrew’s Premium Cider
 

20 ml Wódka może być jabłkowa
 

Do szklanki typu short wlać zmieszaną wódkę i Andrew’s Cider.


 

 

 

 

 

 

"Clash of Titans"

 

½ butelki jasnego piwa
 

½ butelki Andrew’s Cider

W dużym dzbanie zmieszać w proporcji pół na pół piwo butelkowane oraz cider jabłkowy. Przygotowaną mieszankę podawać w wysokich szklankach.


 

 

 

 

 

 

 

"Perry"

 

1 Maglowana Gruszka
 

1 łyżeczka płaska cukru trzcinowego
 

150ml Cydru Gruszkowego do dopełnienia

Do kieliszka typu Martini włożyć maglowaną jedną gruszkę i zasypać ją jedną łyżeczką brązowego cukru trzcinowego. Całość dopełnić gruszkowym napojem cydrowym.