sobota, lipiec 20, 2024
czwartek, 09 kwiecień 2020 15:25

Pomysły na drinki, które wypełnią ci czas podczas kwarantanny

Piña Colada Piña Colada

Czas kwarantanny to niełatwy okres, w którym wszyscy powinniśmy mieć na uwadze dobro nasze i naszych bliskich.

 

Czas kwarantanny to niełatwy okres, w którym wszyscy powinniśmy mieć na uwadze dobro nasze i naszych bliskich. Jest to również czas, który spędzamy w domu, często mało produktywnie, przesiadując całe godziny przed telewizorem. Dlaczego jednak nie przeznaczyć tego okresu na coś pożytecznego. Na naukę jakiejś nowej umiejętności, po to, by za kilka miesięcy (jak okres kwarantanny przejdzie do przeszłości), zaskoczyć swoich bliskich.

W tym artykule mamy dla was 3 pomysły na drinki, które zamienią każdą domową prywatkę, w niezapomniane przyjęcie wśród znajomych i dzięki którym w kilka minut nauczysz się przygotowywać pyszne koktajle. A więc do dzieła:

  1. Nasza pierwsza propozycja to koktajl przygotowywany na bazie ananasa i rumu o smaku kokosowym: Piña Colada. Aby przygotować ten napój, będziesz potrzebował: 60 ml rumu o smaku kokosowym, kilka kawałków ananasa, 120 ml mleka kokosowego. Całość należy wrzucić do miksera na 30 sekund i gotowe. W kilka minut masz gotowy pyszny drink piña colada, którym na pewno zaskoczysz swoich znajomych i bliskich.

  2. Jeśli jesteś fanem aperytywów, dlaczego nie zaserwować na twoim gościnnym stole włoskiego likieru: Aperol? Jego przygotowanie jest naprawde proste! Wystarczy zmieszać go z szampanem 50/50 aby otrzymać smakowity drink serwowany przed posiłkiem. Gwarantujemy, że słodko-gorzki smak likieru z domieszką wina musującego pobudzi apetyt każdego gościa.

  3. Ostatnią propozycją na dzisiaj jest koktajl z Ameryki południowej - pisco sour: https://www.tragosdelmundo.cl/pisco-sour-receta/. Jest to słodko-kwaskowy drink przygotowywany na bazie wódki peruwiańskiej. Pisco sour przygotowuje się następująco: 60 ml pisco, sok z połówki limonki, 3 łyżeczki cukru i białko jajka. Wszystkie składniki należy wrzucić do shakera z lodem i wstrząsnąć przez kilkanaście sekund. Następnie tak otrzymany koktajl należy przelać do szklanki wypełnionej lodem :)

Mamy nadzieję, że przedstawione pomysły na koktajle ci się przydadzą podczas tej długiej kwarantanny w domu, która z pewnością pociągnie się jeszcze kilka dobrych tygodni. Ale z drugiej strony, dlaczego nie wykorzystać tego czasu na naukę czegoś nowego i przyjemnego. Czegoś, czym będziesz mógł zaskoczyć wszystkich swoich znajomych i domowników, gdy okres wirusowy się już skończy.

Istnieje wiele stron internetowych, na których za darmo znajdziesz całe mnóstwo przepisów na koktajle, drinki, smoothie i tym podobne. A jak już zdobędziesz trochę wiedzy, będziesz mógł spróbować swoich sił w tworzeniu swoich własnych drinków, mieszając różne alkohole i smaki. Dobra zabawa gwarantowana!

Więcej w tej kategorii: « Zalety dekantacji wina