środa, 05 grudzień 2012 14:13

Książęce Korzenne Aromatyczne: Piwo i kulinaria w zimowej odsłonie

Aromatyczna skórka pomarańczy, świeżo starta kora cynamonowa, imbir i goździki. Całość skąpana w naturalnym miodzie lipowym. Przepis na świąteczne pierniki? Nic bardziej mylnego! To składniki nowego piwa Książęce Korzenne Aromatyczne.

Połączenie delikatnej goryczki, słodowych nut i przypraw korzennych nadaje nowemu Książęcemu nietypowy, wielowymiarowy i głęboki smak, który doskonale sprawdzi się podczas zimowych eksperymentów kulinarnych.

Kompot z suszonych owoców, gorąca herbata czy... aromatyczne piwo. W okresie zimowym sięgamy po napoje bogate w pachnące, rozgrzewające składniki. Chłodne wieczory to również czas, kiedy mamy ochotę na zupełnie inne menu. Pieczemy aromatyczne pierniki oblane różnokolorowym lukrem, sięgamy po pomarańcze i ciasta pełne miodu oraz cynamonu.

Z myślą o tym magicznym czasie oraz wszystkich poszukujących nowych wrażeń i smaków powstało Książęce Korzenne Aromatyczne. Piwo będące połączeniem delikatnej goryczki i słodowych nut ze skórką pomarańczową oraz aromatycznymi przyprawami korzennymi – korą cynamonową, imbirem i goździkami.

Całość dopełnia dodatek miodu lipowego, który z czasem na skutek naturalnego wytrącania może powodować zmętnienie piwa. Aromatyczne Książęce można podawać nie schłodzone, ale również w formie popularnego zimą grzańca, bez potrzeby dodawania jakichkolwiek przypraw.

Piwo może być doskonałym dodatkiem do potraw. Dokonując wyboru nie należy jednak kierować się przypadkiem – potrzebna jest znajomość podstawowych zasad, a także wyczucie smaku i chęć eksperymentowania - komentuje Maciej Chołdrych, sensoryk oraz właściciel firmy Piwoznawcy.

- Podstawowa reguła to zasada dopełnienia, w której szukamy podobnych smaków. I tak do lekkiego dania dobierzemy lekkie piwo, a do potrawy o silnym smaku - wyraziste piwa o mocnej goryczce. Drugą regułą jest stosowanie kontrastu. Zgodnie z nią lekkie potrawy powinniśmy łączyć z silnie goryczkowymi piwami, a do deserów podawać ciemne, palone piwa o słodko-karmelowych nutach. Korzenny bukiet piw aromatycznych doskonale koresponduje z nutami imbiru i kardamonu w potrawach – radzi Chołdrych.

Książęce Korzenne Aromatyczne doskonale komponuje się z kaczką czy wołowiną podanymi w ciemnym sosie, mięsem serwowanym na słodko z cynamonem czy goździkami, jak również z wędlinami na zimno – szpikowanymi goździkami, z pieprzem syczuańskim czy z dodatkiem kminu rzymskiego. Miłośnicy słodkości docenią połączenie Korzennego Aromatycznego z domowymi babkami, keksem, ciastem z dyni czy lekko pikantnymi piernikami pełnymi goździków i imbiru.

Korzenne Aromatyczne zaskakuje swoim bogactwem aromatów i smaków, zachęcając do odkrywania nowych doznań z łączenia go z zimowymi potrawami.

Więcej informacji: www.ksiazece.pl oraz www.facebook.com/Ksiazece

Wyświetlony 739 razy
© 2013-2019 by SN2.EU