wtorek, 04 grudzień 2012 15:32

Absolut Polakom-nowa limitowana edycja!

Limitowane edycje to specjalność marki Absolut. Niejednokrotnie wyznaczają trendy i zdumiewają wyobraźnią. Dzięki kreatywności największych artystów z całego świata na trwałe zapisały się w światowej historii popkultury.

Dotychczas limitowane edycje hołdowały miasta ale tym razem światowa ikona, marka Absolut postanowiła uhonorować polski naród. Do stworzenia tej wyjątkowej edycji - Absolut Polakom zaprosiła polskiego artystę, Swanskiego. Kolekcjonerska, pełna dobrych emocji i radości butelka trafi do polskiego odbiorcy już na początku grudnia br.

Absolut Polakom to więcej niż kolejna limitowana edycja. To ukłon w stronę Polski i Polaków. Projekt to nowoczesna wizja i artystyczne połączenie tradycji, współczesności i przyszłości, która przed nami.

Absolut Polakom to wyjątkowa edycja dla wyjątkowych ludzi.

Gdyby samych Polaków zapytać o nasze najlepsze cechy narodowe to najczęściej wymieniane byłoby niezależność, wolność, siła, lojalność i gościnność. Od pokoleń z tymi właśnie cechami jesteśmy także utożsamiani na świecie. Dlatego marka Absolut postanowiła uhonorować polski naród poprzez specjalną limitowaną butelkę inspirowaną tym, co polskie i najlepsze.

Gest Victorii, czyli palców złożonych w literę „V”, jest znany i używany przez ludzi na całym świecie. Historycznie został on spopularyzowany przez brytyjskiego premiera Winstona Churchilla. W Polsce to gest kojarzony  z odzyskaniem wolności po ’89 roku, z pierwszym nie komunistycznym premierem Tadeuszem Mazowieckim  i pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Lechem Wałęsą. Dla nas Polaków to symbol wolności, niezależności i radości. Victoria to gest symbolizujący „pozytywne nastawienie”. Dlatego równie często używają go sportowcy, gwiazdy show biznesu, muzycy, politycy jak i tzw. zwykli ludzie pod każdą szerokością geograficzną.

Wyjątkową wymowę tego gestu dla Polski i Polaków dostrzegła marka Absolut. Po raz pierwszy w historii Absolut postanowił uhonorować polski naród, oddając w ten sposób szacunek krajowi i jego mieszkańcom, jednocześnie podkreślić wyjątkowe cechy, z których Polacy są znani na całym świecie - umiłowanie wolności  i dążenie do niezależności na różnych polach.

Od samego początku wiadomo było, że to nie będzie łatwe zadanie znaleźć symbol, który w sposób jednoznaczny określi polski charakter i siłę narodu. Dlatego do realizacji tego projektu zaproszono polskiego artystę, który jest współczesnym ucieleśnieniem konceptu „wolność i niezależność”, znanym z otwartości  w patrzeniu na świat i nowatorskiego podejścia do sztuki – Swanskiego. Efektem wspólnych pracy marki Absolut i artysty jest efektowna grafika, w której gest „V” łączy się i wyłania z charakterystycznego dla artysty florystycznego „gąszczu”. Kontekst natury – ręka w symbolu „V” wyłaniająca się z kwitnących roślinnych pnączy - to symbol odradzającego się i dynamicznie rozwijającego kraju i polskiego społeczeństwa.

- Nasz naród przeszedł bardzo wiele w swojej historii. Wiele różnych grup społęcznych jest bardzo emocjonalnie związanych z naszymi narodowymi symbolami. Projekt ma jednoczyć, a nie dzielić, więc najtrudniejszym było to, aby projekt i nasze intencje były przejrzyste i czytelne dla każdego Polaka. Dłoń ułożona w znak "Victorii" to bardzo uniwersalny symbol, umiejscowiony tak samo dobrze w historii wspólczesnej jak rownież w popkulturze. W naszym przypadku pojęcie Wolności to nie tylko historyczne dążenia Polski do niezależności, to również Wolność jako jedna z podstawowych wartości czlowieka – twierdzi Swanski.

- Absolut ma wizerunek marki kreatywnej i odważnej. Nie obawia się sięgać po kontrowersyjnych i niezależnych artystów-mistrzów w swojej dziedzinie, tj. Spike Lee, Oskar Metsavaht, Ron English i prezentować ich odważne idee na swojej kultowej butelce. Można śmiało powiedzieć, że limitowane edycje to specjalność marki Absolut  i niewątpliwie gratki dla kolekcjonerów – mówi Dorota Durakiewicz, Senior Brand Manager ABSOLUT VODKA w Pernod Ricard Polska.

Sugerowana cena detaliczna w hipermarketach: 39,99 pln za 0,7l.

Wyświetlony 1057 razy
© 2013-2019 by SN2.EU