sobota, lipiec 20, 2024
piątek, 31 sierpień 2012 13:54

Jak odświeżyć wnętrze auta po powrocie z podróży?

Kiedy wracamy do domu z wakacji we wnętrzu samochodu gromadzi się sporo nieczystości takich jak piasek kurz, resztki opakowań po jedzeniu lub napojach. Dla własnego komfortu warto dokładnie posprzątać samochód. Zabiera to naprawdę niewiele czasu a powoduje, że w środku jest o wiele przyjemniej.

Na początek warto usunąć z wnętrza auta wszystkie zbędne przedmioty, które pozostały w aucie po podróży. Z pewnością, w schowku, bocznych kieszeniach czy bagażniku znajdzie się niepotrzebnych rzeczy. Po uprzątnięciu tych wszystkich przedmiotów można przejść do czyszczenia. Najlepiej zacząć od dywaników. Gumowe wycieraczki wystarczy umyć wodą z płynem np. K2 Express, opłukać i odłożyć do całkowitego wyschnięcia. Dywaniki welurowe należy dokładnie wytrzepać a następnie odkurzyć z pozostałych zabrudzeń. Warto oczyścić także pozostałą część wnętrza w tym trudno dostępne miejsca wokół siedzeń, jak i same siedzenia. Należy pamiętać też o bagażniku.

Podróżowanie samochodem, szczególnie latem, z pewnością pozostawi ślady na tapicerce. Warto w tej sytuacji pomyśleć o usunięciu plam i zabrudzeń z siedzeń, wewnętrznych obić drzwi czy podsufitki. Z tego rodzaju nieczystościami poradzi sobie K2 Tapis, który nie tyko wyczyści tapicerkę, ale usunie również ciężkie, zaschnięte plamy i zneutralizuje nieprzyjemny zapach. Jeśli we wnętrzu zastosowane zostały materiały skórzane należy je wyczyścić oraz odpowiednio zabezpieczyć przed wysychaniem, matowieniem oraz pękaniem. W tym przypadku sprawdzi się K2 Letan, który dokładnie wyczyści skórę, zaimpregnuje jej powierzchnię i pozostawi na niej warstwę ochronną, dzięki czemu będzie ona mniej chłonąć brud i stanie się bardziej elastyczna i delikatniejsza.

Kolejnym krokiem będzie usunięcie nagromadzonego kurzu i innych zabrudzeń z deski rozdzielczej. W tym celu na czyszczoną powierzchnię należy rozpylić K2 Polo Cockpit i przetrzeć do sucha czystą, miękką szmatką. Produkt wyczyści oraz nabłyszczy deskę rozdzielczą, a także będzie ją chronił przed ponownym osadzaniem się brudu i kurzu. Aby wyczyścić pozostałe elementy, wykonane z plastiku, takie jak listwy progowe czy elementy drzwi można użyć produktu typu K2 Oscar, który usunie trudne zabrudzenia i przywróci pierwotny kolor czyszczonych powierzchni.

Na koniec, warto utrzymać przyjemny zapach we wnętrzu samochodu po jegooczyszczeniu. W zatrzymaniu świeżości w pojeździe przez długi czas pomogą produkty z serii K2 Vinci Creo dostępne w pięciu wersjach zapachowych. Ich zapach utrzymuje się w samochodzie nawet do 60 dni.

Podróżowanie czystym samochodem dostarcza więcej przyjemności, szczególnie jesienią, gdy za oknem mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Będzie wtedy bardziej przyjemne zarówno dla kierowcy jak i osób zasiadających obok.