piątek, luty 23, 2024
piątek, 07 wrzesień 2012 19:17

Trzy powody, dla których warto kupić VOLVO FH Wyróżniony

Bezpieczeństwo, przestrzeń i dyspozycyjność – dość oklepane hasła? Nie w wykonaniu najnowszej wersji Volvo FH. To właśnie dzięki niemu zaczyna się nowa era samochodów ciężarowych. Dlaczego? Przekonajcie się sami.
Po pierwsze: bezpieczeństwo
Samochody ciężarowe znane są z dość słabej widoczności, szczególnie po stronie pasażera. Ten problem został w Volvo rozwiązany dzięki zastosowaniu maksymalnej ilości przeszkleń. Martwy punkt został zlikwidowany praktycznie do zera – większa powierzchnia szyb bocznych oraz możliwość podłączenia czterech kamer sprawia, że właściwie w stu procentach możemy panować nad tym, co dzieje się wokół pojazdu. Gdyby jednak zdarzyłby nam się nieszczęśliwy wypadek, podczas którego nasz ciągnik przewróciłby się na bok, nie musimy się już bać o nasze życie. Bo istnieje wyjście. Wyjście bezpieczeństwa w formie wywietrznika dachowego. W trakcie wypadku nie musimy już siłować się z drzwiami lub przednią szybą – wystarczy skorzystać z tego ułatwienia, przez które przeciśnie się nawet największy kierowca.

Po drugie: przestrzeń
Nie sztuką jest zrobić gigantyczny ciągnik, w którym kierowca poczuje się zagubiony. Sztuką jest zrobić taki pojazd, w którym czujemy się jak w domu. Projektantom firmy Volvo to się udało. Przestrzeń kabiny została zwiększona o jeden metr szcześćienny, jednak kierowca nadal czuje się w niej w pełni komfortowo. Powód? Spora ilość schowków, które pomieszczą wszystkie potrzebne przedmioty, rozlokowane tak, aby z każdego punktu w kabinie były w zasięgu ręki. W celu zwiększenia wygody korzystania z nich, zamiast tradycyjnych drzwiczek w Volvo FH zastosowano  specjalne żaluzje, dzięki którym otwarcie schowka nie powoduje zmniejszenia przestrzeni w kabinie. Można rzec, że ten samochód stanie się ikoną  ergonomii.

Po trzecie: dyspozycyjność
Cóż kryje się pod tym hasłem? Fakt, że firma przewozowa nie musi się już martwić o harmonogram  serwisowy, dzięki czemu staje się o wiele skuteczniejszym dostawcą. Jak to osiągnięto? Dzięki wbudowanemu systemowi zdalnej oceny stanu podzespołów pojazdu, który wysyła informacje bezpośrednio do serwisu Volvo. Już nie musisz jeździć na przymusowe przeglądy, bo tak wypada termin. Od teraz każda wizyta w serwisie uzależniona jest od faktycznego stanu samochodu. Czy potrzebujesz więcej argumentów na to, dlaczego potrzebujesz Volvo FH?

Media