poniedziałek, październik 02, 2023
środa, 12 wrzesień 2012 14:56

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej: zdałyśmy egzamin!

Zakończył się rajd Baja Poland 2012, runda Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA, rozgrywana na terenie miasta Szczecin oraz gminy Dobra i Drawska Pomorskiego. Załoga w składzie Klaudia Podkalicka (otoMoto Team) – Joanna Madej ukończyła rajd na 7 pozycji w klasie T2.
Udany start zawodniczki zanotowały podczas prologu, w którym pomimo problemów ze sprzęgłem zajęły 5. miejsce w swojej klasie. Jednocześnie, był to najlepszy wynik wśród polskich załóg w T2. Dziewczyny rewelacyjnie pojechały także niedzielny odcinek SS4 zajmując w nim 2 miejsce w swojej klasie przy stracie do poprzednika zaledwie 2 sekundy.

Baja Poland była dla nas pierwszym oficjalnym sprawdzianem! Zdałyśmy ten egzamin! Pokonałyśmy trudy rajdu i dojechałyśmy do mety na siódmej pozycji w klasie T2. Trasa była wyjątkowo trudna i wymagająca, a start przyniósł nam wiele niespodzianek. Tak było i tym razem – kilka usterek dało się nam we znaki, ale dałyśmy radę i to jest dla nas najważniejsze. Z Joasią współpracuje się nam super, jestem przekonana, że wspólnie pokonamy wiele tras! – mówi Klaudia Podkalicka.

Baja Poland był naszym pierwszym, wspólnym startem. To była twarda, ciężka walka. Tym większa satysfakcja, że dojechałyśmy do mety. Wszelkie moje obawy dotyczące specyfiki dyktowania odeszły zaraz po pierwszych zakrętach. Zdobyłyśmy punkty w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych, ale najważniejsze było dla nas wspólne sprawdzenie własnych możliwości i wzajemne „dotarcie się”. Teraz, kiedy wiemy, jak działamy, żaden start nie będzie nam straszny i już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu – dodaje Joanna Madej.

Klaudię i Joasię będziemy mogli podziwiać już za kilka dni na ulicach Warszawy podczas imprezy Verva Street Racing, gdzie zaprezentują się w pełnym składzie otoMoto Team wraz Joanną Miller (motocross) i Hubertem Raptownym (stunt).

Wywiady z Klaudią po ukończonych odcinkach i filmy z trasy:

Prolog: http://youtu.be/BLeSU6k6-yg
2 dzień: http://youtu.be/j_1vAd9XswY
3 dzień: http://youtu.be/xmUEi15qyYY


W sezonie 2012 Klaudię Podkalicką wspierają: otoMoto.pl, Malinowe Hotele, Entertainment Group, e-Pajero, SpeedFactory, TVP INFO, LOTTO, Verso, RallyPlanet.pl, CarGraphics, eXsports.TV, dReamfield Film Studio, ProDriving Team.

Media