poniedziałek, kwiecień 22, 2024
wtorek, 18 wrzesień 2012 12:43

otoMoto Team wziął udział w Verva Street Racing

Verva Street Racing to wielkie święto wszystkich miłośników motoryzacji. W samym sercu Warszawy swoje umiejętności prezentowali kierowcy m.in. Formuły 1, rajdowcy, motocykliści i kaskaderzy. Przed 100-tysięczną publicznością wystąpili także zawodnicy otoMoto Team: Klaudia Podkalicka, Joanna Miller i Hubert „Raptowny” Dylon.  

Verva Street Racing to impreza, podczas której można było oglądać w jednym miejscu najróżniejsze pojazdy. Odbyło się ponad 40 wyścigów i pokazów. Tuż po rozpoczęciu imprezy oficjalną paradą, na torze ulicznym kolejno pojawiały się bolidy ścigające się niegdyś w morderczym wyścigu Le Mans, po nich na scenę wkroczyły legendarne brytyjskie auta sportowe, historyczne samochody rajdowe z tras Monte Carlo, Fordy Mustangi, motocykle marki Harley-Davidson, a nawet amerykański wóz strażacki.

W ósmym bloku, który rozpoczął się ok. 14.30, podziwiać można było specjalistów od samochodowego i motocyklowego stuntu. Przed publicznością zaprezentował się Hubert Dylon "Raptowny", który należy do pionierów polskiego freestyle’u motocyklowego i jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie. Hubert jeździ na zmodyfikowanym BMW F800R. Razem z Hubertem wystąpił także Chris Pfeiffer - jeden z najlepszych motocyklowych kaskaderów na świecie.

Po motocyklistach na torze pojawiły się różne modele Lamborghini, amerykańskie muscle cars, bolidy Formuły 1 i Formuły 3, samochody przygotowane do driftu, auta rajdowe i wiele, wiele innych.
Kolejnym motocyklowym akcentem był blok nr 20 z udziałem motocykli Dakar i Supermoto. otoMoto Team reprezentowała Joanna Miller startującą w Mistrzostwach Świata oraz w  Pucharze Polski Kobiet w Motocrossie. Tym razem Asia pojechała na motocyklu typu supermoto – KTM Duke 690, który na asfalcie sprawdził się lepiej niż bezkompromisowa maszyna KTM SX-F 250, którą ściga się na torach motocrossowych. Asia zaprezentowała się u boku mistrzów motocyklowych rajdów terenowych takich jak Marc Coma czy Cyril Despres.

Ostatnim akcentem otoMoto Team był przejazd Klaudii Podkalickiej w bloku nr 22 – Cross & Country, w którym udział wzięli zawodnicy rajdów terenowych. Klaudia Podkalicka to jedyna kobieta w Polsce i w Europie ścigająca się w tej zdominowanej przez mężczyzn konkurencji. Można ją było oglądać za kierownicą Mitsubishi Pajero T2. Klaudia wraz z innymi sportowcami wzięła także udział w pokazowej zmianie kół w bolidzie Formuły 3.