piątek, luty 23, 2024
środa, 25 marzec 2020 12:21

Naczepy uniwersalne i specjalistyczne. Co może zaoferować producent naczep?

Naczepy Naczepy

Naczepy pozwalają na transport różnych rodzajów ładunków. W użyciu znajdują się zarówno naczepy posiadające uniwersalne zastosowanie, jak również takie, które przeznaczone są do transportowania konkretnych typów ładunków.

Naczepa to rodzaj przyczepy przeznaczonej do umieszczenia na tylnej osi ciągnika siodłowego. Do połączenia służą siodło oraz sworzeń, tak zwany sworzeń królewski. Naczepa z ciągnikiem tworzą wówczas pojazd członowy. Aktualnie producent naczep - https://gniotpol-trailers.com/pl może zaproponować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnych rodzajów przyczep, które podzielić można na dwie kategorie: naczepy o uniwersalnym zastosowaniu oraz naczepy specjalistyczne. 

Naczepy uniwersalne

To naczepy najczęściej spotykane na ulicach, które składają się z ramy, która pokryta jest kurtyną lub firanką. Często na naczepach tego typu umieszczane jest logo firmy przewozowej lub inne informacje. Naczepy uniwersalne są przeznaczone do przewozu większości typów towarów niewymagających szczególnych warunków, na paletach, w workach, a także mogą być one przechowywane luzem.

Naczepy specjalistyczne

Wtedy, gdy naczepy uniwersalne nie mogą posłużyć do bezpiecznego transportu ładunków, producent naczep może zaoferować szeroką gamę naczep specjalistycznych. Są to naczepy projektowane z myślą o przewozie konkretnych rodzajów towarów. Wśród naczep specjalistycznych znajdują się między innymi: 

Naczepy chłodnie – wyposażone we własne agregaty chłodnicze, które przeznczone są do utrzymywania odpowiedniej temperatury ładunków.

Naczepy izotermy – wykonane z materiałów pozwalających na ochronę ładunków wrażliwych na zmiany temperatur.

Naczepy wywrotki – wykorzystywane przy transporcie materiałów sypkich, na przykład piasku, ziemi czy węgla. Pozwalają na łatwy wyładunek towaru.

Naczepy niskopodwoziowe – stosowane przy przewozie maszyn oraz urządzeń ponadgabarytowych.

Naczepy dłużyce – dedykowane do transportu długich elementów, na przykład belek, rur.

Naczepy cysterny – stosowane przy transportowaniu materiałów płynnych.

Naczepy autotransportery – projektowane w celu przewozu samochodów.

Naczepy z HDS – wyposażone w dźwig (HDS – Hydrauliczny Dźwig Samochodowy) pozwalający na prace załadunkowe i rozładunkowe w każdym miejscu.

Naczepy leśne – używane przy przewozie drewna. 

Więcej informacji o naczepach można znaleźć na stronach producentów naczep.

Media