poniedziałek, lipiec 15, 2024
środa, 04 marzec 2020 18:37

Wynajem samochodu dostawczego – dlaczego warto się na to zdecydować?

Wynajem samochodów dostawczych Wynajem samochodów dostawczych

Zarządzasz firmą, w której zakres usług wchodzi również dostawa? Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w firmowe auto dostawcze? Podpowiadamy, dlaczego wynajem może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

 

W dzisiejszych czasach posiadanie własnego wyposażenia czy ekipy pracowników nie jest już warunkiem koniecznym, aby firma funkcjonowała sprawnie. Różnorodność rynku sprawia, że przedsiębiorcy nie muszą inwestować w takie elementy jak przestrzeń magazynowa, pojazdy, czy też szukać stałych pracowników, którzy zajmą się prowadzeniem e-commerce. W wielu przypadkach okazuje się, że korzystniejszym finansowo rozwiązaniem jest outsourcing – zwłaszcza w przypadku kadr, które zajmą się logistyką. Zamiast inwestować w przestrzeń do przechowywania produktów i służbowy samochód dostawczy, można zdecydować się na wynajem. Często wiąże się to ze znaczną korzyścią finansową – ale to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Co sprawia, że warto zdecydować się na wynajem?

Po pierwsze – nie ryzykujesz

Jeśli dopiero rozkręcasz firmę, możesz obawiać się, że nie sprosta ona wymaganiom rynku lub po prostu popyt na Twoją usługę może okazać się zbyt mały. W takim wypadku zakup całego wyposażenia może okazać się sporym ryzykiem. Pamiętaj, że nawet odsprzedając go niedługo potem, możesz stracić naprawdę dużo w porównaniu z kwotą, jaką zainwestowałeś. Wynajem samochodu dostawczego to doskonała alternatywa, która nie narazi Cię na niepotrzebne wydatki.

Po drugie – nie musisz dysponować dużymi nakładami finansowymi

Często okazuje się, że początkujący przedsiębiorcy po prostu nie dysponują wystarczającymi nakładami finansowymi, aby zainwestować w potrzebny sprzęt. Na pomoc przychodzą im wypożyczalnie, od których tanio mogą wynająć samochody dostawcze. W przypadku magazynowania można z kolei skorzystać z wsparcia firm, oferujących przestrzeń do wynajęcia.

Po trzecie – nie musisz martwić się formalnościami

Aktualny przegląd, naprawy, dokumentacja – wszystkim tym musisz się zajmować, utrzymując auta formowe. W przypadku, jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodów dostawczych, tego typu odpowiedzialność znika.

Wynajem – dla kogo?

Wynajmowanie przestrzeni magazynowych a także samochodów dostawczych doskonale sprawdzi się w przypadku firm e-commerce czy też dostarczających stałe usługi, jak na przykład pralnie. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo funkcjonuje w Krakowie lub Warszawie, sprawdź ofertę firmy Bziuk.