poniedziałek, kwiecień 22, 2024
sobota, 06 lipiec 2019 12:50

Leasing na samochód dostawczy

Leasing samochodu Leasing samochodu

Chcąc zakupić pojazd dostawczy mamy trzy opcje do wyboru. Możemy kupić samochód za gotówkę, zaciągnąć kredyt samochodowy czy zainteresować się leasingiem aut dostawczych. Która z nich będzie dla nas najkorzystniejsza?

 

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym przedsiębiorcą czy prowadzisz firmę z wieloletnim doświadczeniem. Sprawa wygląda tak – jeśli nie musisz wydawać pieniędzy z budżetu, lepiej tego nie robić. Nic tak nie denerwuje jak wyrzucone pieniądze w błoto. Bezsprzecznie, auto dostawcze jest ci niezbędne, jednak sposób jego finansowania już nie jest taki oczywisty, prawda? Dlatego właśnie przed podjęciem konkretnej decyzji warto zastanowić się trzy razy.

Gotówka, kredyt czy leasing?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że gotówka nie będzie dobrym pomysłem. Oczywiście, jeśli masz wystarczająco dużo środków i wiesz, że auto dostawcze, które chcesz zakupić będzie tym odpowiednim i sprawdzi się przez wiele lat – to śmiało. Pojazdy jednak szybko tracą na wartości. Szczególnie, gdy mówimy o autach dostawczych. Będą one przez nas aktywnie użytkowane, co nie będzie działało na ich korzyść. Tego rodzaju samochody należy wymieniać systematycznie, jeśli chcemy dbać o dobre imię naszej firmy.

Z podobnego powodu nie warto też brać pod uwagę kredytu samochodowego. Po spłaceniu go, może się okazać, że będzie konieczny zakup nowego pojazdu. Na twoją głowę spada obowiązek sprzedania go, o ile to w ogóle możliwe. Dodatkowo, kredyt nie jest łatwo dostać. Ocena zdolności kredytowej przebiega mozolnie i raczej rzadko kiedy będzie wskazywała na twoją korzyść.

Absolutnie najlepszym rozwiązaniem będzie więc samochody dostawcze leasing. Taki sposób finansowania auta dostawczego nie obciąży twojej zdolności kredytowej. Ponadto, leasing dostawcze jest o tyle korzystne, że po spłaceniu rat leasingowych nie będziesz związany z autem. Jeśli uznasz, że warto je zatrzymać – będziesz mógł je wykupić za symboliczną złotówkę. Jeśli jednak pojazd nie będzie nadawał się do dalszego korzystania to nic straconego. Nie ty jesteś właścicielem pojazdu, ale leasingodawca. Ty go jedynie dzierżawisz. Ewentualna sprzedaż samochodu nie będzie spoczywać na twoich barkach. Po zakończeniu umowy będziesz w stanie od razu wziąć w leasing nowy pojazd.

Kalkulator leasingowy

Obliczenia, wyliczenia to zawsze nie lada wyzwanie. Jeśli chcesz przekonać się na własne oczy skorzystaj z kalkulatora leasingu czy kredytu na stronie cls.pl. W szybki, bezpłatny i prosty sposób będziesz mógł porównać potencjalną ratę kredytową i leasingową. Odpowiedź nasunie się sama.