niedziela, luty 25, 2024
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 23:12

Ochrona rąk mechanika - niewidzialna rękawiczka w kremie

Krem dla mechanika Krem dla mechanika

Jeżeli pracujesz w warsztacie lub hobbystycznie zajmujesz się naprawą swojego samochodu z pewnością masz częsty kontakt z substancjami silnie brudzącymi, takimi jak smary, czy oleje. Środki te powodują zabrudzenia rąk, które po skończonej pracy bardzo ciężko domyć tradycyjnymi środkami myjącymi.

Nadmierne szorowanie lub używanie rozpuszczalników dodatkowo niszczy skórę dłoni, powodując jej wysuszenia, a nawet pękanie, nie dając często zadowalających efektów. Tradycyjną ochroną skóry dłoni są rękawiczki ochronne, lecz dla wielu osób są one ograniczeniem zręczności, ponieważ krępują precyzyjne ruchy dłoni. Jak zatem skutecznie chronić ręce podczas pracy, zachowując jednocześnie pełną sprawność i precyzję?

Niewidzialna rękawiczka dla mechaników

Rozwiązaniem jest trójstopniowa ochrona skóry rąk w miejscu pracy opracowana przez firmę Deb - STOKO: kremy przed pracą, pasty oczyszczające i kremy po pracy. Kremy przed pracą często nazywane są niewidzialną rękawiczką.  Nałożone przed rozpoczęciem pracy tworzą warstwę ochronną, która zapobiega wnikaniu w pory skóry silnych zabrudzeń i ułatwia późniejsze umycie rąk. Dzięki zastosowaniu takich składników jak algin czy gliceryna pomaga chronić skórę dłoni i zapobiegać jej wysuszaniu.

Zastosowanie kremu ochronnego pozwala na zachowanie pełnej sprawności podczas wykonywania napraw, czy majsterkowania. Szybko wchłaniająca się formuła nie pozostawia tłustej warstwy, która mogłaby powodować ślizgania się narzędzi w dłoni.

Dzięki zastosowaniu specjalnego emulgatora, krem ochronny pomaga także w późniejszym usuwaniu zabrudzeń z rąk. W połączeniu z czystą woda i delikatnym środkiem myjącym domyją większość plam ze smaru, czy oleju.

Stosowanie kremu ochronnego

Kremy przed pracą firmy Deb Stoko można znaleźć w asortymencie sklepu internetowego Pasty i Kremy firmy Chemitech Sp. z o.o., która jest dystrybutorem chemii profesjonalnej. Kremy przed pracą, które zachowują właściwości niewidzialnej rękawiczki dedykowane są głównie dla pracowników przemysłu ciężkiego i samochodowego. Jednak każda osoba, która w pracy ma kontakt z olejami i  farbami, powinna używać kremów ochronnych, które zabezpieczą ich skórę dłoni przed czynnikami zewnętrznymi. Należy jednak pamiętać, że niewidzialna rękawiczka nie chroni przed mechanicznymi i termicznymi uszkodzeniami skóry dłoni.

Jak prawidłowo nakładać krem do rąk bhp?

Podczas aplikacji kremu ochronnego należy pamiętać o dokładnym nałożeniu kremu na całą dłoń - także w przestrzeniach międzypalcowych. Regularne stosowanie preparatu w połączeniu z innymi środkami ochrony indywidualnej pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji pracy z substancjami brudzącymi.